Gürcan Dağdaş

Gürcan Dağdaş

g.dagdas@icloud.com

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez!

14 Şubat 2021 - 17:05 - Güncelleme: 14 Şubat 2021 - 17:25

Cemaat, kınalı kuzuların aziz naaşlarının arkasından; "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye ağıt yakıyor, haykırıyor!

Evet, bizim kadim inancımıza göre; Şehitler ölmez...

Biz buna inanıyor ve iman ediyoruz ancak, vatanın bölünmezliğinin tüm yükünü kınalı kuzulara ihale etmiş olursak, bu memleketi yönetenler; ne iş yapar, niye o makamdalar sorusunu sormamız gerekmez mi?

Terör bataklığının oluşmasında; yanlışlıklarıyla, aymazlıklarıyla, gafletleriyle, izansızlıklarıyla, vicdansızlıklarıyla katkı veren yönetenlere bir lafımız olmayacak mı?

Ey efendiler...

İşi, aşı, eğitimi, sağlığı, adaleti, güvenliği, refahı esirgediğiniz veya veremediğiniz o kınalı kuzuların; anasının babasının yavuklusunun yetiminin gözlerine baktığınızda, kendi aileniz aklınıza hiç mi gelmeyecek? Hiç mi empati yapmayacaksınız?

Ey efendiler...

Sınırlarımızın ötesinden vatan toprağına tebelleş olan eşkıya ordusunun saflarına, bu memleketin çocuklarını katmasını durduramamanızın sebebini, hiç mi sorgulamayacaksınız? Çocuklarımızın eşkiyalaşmasının, şunun bunun maşası haline gelmesinin mesulü kim?

Ey efendiler...

Vatanı bölmek isteyen emperyalistlerin sofrasına oturup, planlarının bir parçası haline gelip, sonra da kınalı kuzularımıza; vatanı böldürmeğin, vatana sahip çıkın diye görev tevdi ettiğinizde, hiç mi yüzünüz kızarmaz, hiç mi nedamet duymazsınız?

Ey efendiler...

Eşkıya ile pazarlığa oturup onun semirmesine imkan verdiğinizde, isabetsiz dış politikanızın sonucu komşularımızın toprak bütünlüğü unuttuğumuzda, memleketimizin sınırlarını kevgire çevirttiğinizde, kınalı kuzularımızın şehit olacağını göremeyecek kadar kör müsünüz?

Ey efendiler...

Sıvasız barakalarının kapısına, "kaçak" diye yıkmak için dayandığınız o kınalı kuzular; evimizi yıkmayın dediğinde, dozerinizi kepçenizi üzerlerine sürüyordunuz, şimdi soruyorum size, vicdanınız rahat mı?

Ey efendiler...

Sizin vatan dediğiniz; daçalarınızın yalılarınızın saraylarınızın villalarınızın velhasıl mülklerinizin tapularıyla mı sınırlı, niye eşkıyanın kol gezdiği dağları, mezraları, köyleri, kasabaları, ilçeleri, şehirleri bu güne kadar vatan diye görmediniz, niye o insanları vatansever yapmadınız yapamadınız?

Ey efendiler...

Bu serzenişimi isyanımı, kınalı kuzularımızı askerlik görevinden soğutmak gibi bir niyetle yapmıyorum, lafımı eğip bükmeyin!

Tabi ki vatanı böldürmeyeceğiz, tabiki vatanı korumak için gerektiğinde şehit olacağız.

Siz ise kendi çocuklarınıza, yalılarınızın duvarlarını vatan diye tarif etmeye devam ede durun bakalım, gün ola harman ola...

YORUMLAR

  • 0 Yorum