Gürcan Dağdaş

Gürcan Dağdaş

[email protected]

HDP kapatılmalı mı?

28 Şubat 2021 - 17:34

Bugünlerde bana sık sık yöneltilen üç soru ve bu sorulara verdiğim üç cevabı paylaşmak istiyorum!

Birinci soru: HDP kapatılsın mı?

Cevap: Evet...

HDP’nin PKK tutsaklığından kurtul(a)madığı somut bir vaka!

HDP’nin eylemleri ve söylemleri bunun delili!

HDP’nin içinde tutsaklığa teşni olanlar var, bu tutsaklıktan kurtulmak isteyenler var!

HDP’nin tutsaklığında, önemli etkenlerden biri, sözde “çözüm” sürecinde iktidarın PKK’yı muhatap alıp, HDP’lileri posta güvercini olarak görmesidir!

HDP’nin kapatılması halinde, seçmeninin PKK’nın kontrolünde olmayan, yeni bir siyasi yapıyı inşa eder diye umut ediyorum!

İkinci soru: HDP’li mebusların dokunulmazlığı kaldırılıp yargılansınlar mı?

Cevap: Evet...

Teröre şöyle veya böyle bulaşmış kim varsa Adil şeffaf yargılanmalı ve hakettikleri cezayı almalıdırlar!

Bu yargılanma, sözde “çözüm” sürecinde olup bitenleri daha net görmemize, iktidarın süreçteki yol haritasını, hatalarını, “gafletini” anlamamıza yardımcı olacaktır! 

Bu vesileyle, Masanın taraflarının niyeti, hesabı kitabı açığa çıkacak, günahı olanın bedelini ödemesinin kapısı açılacaktır!

Soru üç: HDP kapatılır, yöneticiler yargılanırsa, bu mesele bitecek mi? Terör sonlanacak mı?

Cevap: Hayır...

Üç sebebten dolayı hayır...

1-İktidarın bu hamleleriyle, tıpkı sözde “çözüm” sürecinde olduğu gibi siyaset mühendisliğine soyunduğunu, memleketin değil iktidarın bekasının hesabı içinde olduğuna dair, güçlü şüphelerim var! Zamanlamayı manidar buluyorum!

2- Memleketin içine sürüklendiği; cepheleşme, kabileşme,ekonomik iflas, rövanşist ikliminin, bu süreçte sert rüzgarlara gebe olduğunu görüyorum! Sokağın tansiyonu yükselebilir!

3- PKK çetesinin arkasındaki emperyalist güçlerin hesabını kitabını; Irak'ta, Suriye’de yaptıklarıyla görüyoruz! Türkiye’nin huzura ermesine izin vermezler!

Sözün hulasası;

Devlet aklı; demokrasi, özgürlükler, adalet, ekonomi, fırsat eşitliği, kalkınma, refah, temsil, kültür, eğitim, sevgi saygı, barış, eksenli bir yol haritası çıkarmadığı müddetçe, isimleri değişse bile bu çeteler piyasada olmaya devam edecektir!

Burası çok önemli...

Türkle Kürt annelerin, el ele vermeleri ve sahaya çıkmaları halinde, kanı durduracak en önemli gücümüz olduğuna inanıyorum...

Biz erkekler beceremedik!!

YORUMLAR

  • 0 Yorum