Ümit Doğan

Ümit Doğan

[email protected]

Atatürk düşmanlarını kim koruyor?

20 Şubat 2021 - 14:22 - Güncelleme: 20 Şubat 2021 - 14:49

10 Kasım 2019…

Orman Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan S. D. isimli şahıs, sosyal medya hesabından Atatürk’e hakaret eden paylaşımlar yaptı.
Ne dedi?
Saat 09.05’te bazılarının putları için ayakta duracağını ve dünyanın en komik şeyinin yaşanacağını söyledi.  “Bu millet, 23 Nisan 1923’e kadar Mustafa Kemal ve ekibini kahraman bilir. 1924 sonrası Mustafa Kemal adını ve kemalini çatır çatır kırıp atmıştır. Bu nedenle, kahramanlığı sonrasında diktatörlüğünü görmüştür. Hem de İslam’la savaşan diktatör” diyerek kinini kustu. 

Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, S.D.’nin bu küstahça sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi. S D.'ye “Devletin lokması boğazına dizilsin inşallah” diyen Öztürk sözlerine şöyle devam etti:

“Denizli’den senin gibi bir Atatürk düşmanı çıktı ya ona mı yanayım? Mülakatlarda en ufak Atatürk sevgisini hissettiren gençlerimizin elenmesine mi yanayım? Senin gibilerin devletin ekmeğini yiyip fırsat buldukça Gazi Paşa’ya küfür etmesine mi?”

Mesele yerel medyada haber yapılınca S. D. paylaşımlarını sildi. Yasin Öztürk, şahsın küstahlığını Meclis kürsüsüne taşıdı. Bu arada tepkiler çığ gibi büyüdü ve pek çok vatandaş Atatürk düşmanından şikayetçi oldu. Gelişmeler üzerine S.D. devlet memurluğu görevinden uzaklaştırıldı.

2 Mart 2020…

S. D., Meclis’e kadar gelerek Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’e saldırır.
Sayın Yasin Öztürk’ten aldığım bilgiye göre, başka bir milletvekilinden randevu alarak Meclis’e giren S.D., Öztürk’ün odasına gelip Denizli’yi ilgilendiren bir mesele hakkında konuşmaya geldiğini söyler.
Danışmanlar, o sırada makamında olmayan Öztürk’ü arayarak durumdan bahsedince Öztürk, S.D.'nin misafir edilmesini, kendisinin yarım saate kadar geleceğini söyler.

Öztürk’ü beklemek istemeyen S.D., makamdan ayrılır ve Öztürk odasına geldikten sonra tekrar gelir.

Odaya geldiğinde, Öztürk’ün “Çay içer misiniz?” teklifini reddeden ve “Genel Kurul’da beni gündeme getirmiştin beni hatırladın mı, o sözleri size iade etmeye geldim” diyen D.'ye, Öztürk’ten “Hem Atatürk düşmanlığı yapıp hem de bana mı o sözleri iade edeceksin?” cevabını alınca tartışma başlar.

Yaklaşık on dakika süren sözlü tartışmanın ardından Öztürk’e saldırmak isteyen S.D.'ye Öztürk’ün danışmanı müdahale eder. Öztürk, S.D.'den şikayetçi olur. Polis tarafından gözaltına alınan S.D., serbest bırakılır.

19 Şubat 2021…

Yukarıda yazdığımız gelişmeleri haber yapan, daha açık bir ifadeyle işini yapan gazeteci Batuhan Çolak, yaptığı haber nedeniyle S.D. tarafından şikayet edilmişti. Batuhan Çolak, gizli bilgileri ifşa etmek, hedef göstermek ve halkı kin ve nefrete sevk etme gibi suçlardan dolayı karakola ifade vermeye çağrıldı.

Asıl önemli nokta ise Batuhan Çolak’ın ifade vermeye gittiği karakolda gördüğü muamele. Çolak, ifadeden sonra çektiği bir videoda yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

“Karakolda sanki bir cinayet zanlısı, sanki bir gasp, darp zanlısıymışız gibi üç cepheden fotoğrafımızın çekilmesi istenmiş. Savcının talebi yerine getirildi. Geldiğimiz durum bu. Bu ortamda gazetecilik yapıyoruz. Ama Atatürk düşmanlarına karşı geri adım atmayız.”

Bu Atatürk düşmanı, bir milletvekiline hem de TBMM’deki makam odasında saldıracak cesareti nereden buluyor?

Vatansever gazetecimiz Batuhan Çolak, sadece işini yaptığı için neden cinayet zanlısı muamelesi görüyor?  

Bu Atatürk düşmanını kim koruyor?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum