Batuhan Çolak

Batuhan Çolak

[email protected]

"Ben evlenmek istiyorum Türk biriyle senin gibi"

13 Nisan 2022 - 18:07 - Güncelleme: 13 Nisan 2022 - 18:48

İstanbul Başakşehir'e bir dokun bin ah işit. Son iki yazıdan sonra adeta mesaj yağmuruna tutuldum. Anlatılanlar, yaşananlar, gönderilen video ve fotoğraflar çok üzücü.

İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımız ciddi bir ekonomik ve sosyal bunalıma sürüklenmiş durumda. Ancak konu sadece Başakşehir değil birçok ilçede de benzer görüntüler ve şikayetler geliyor. 

Derken bir bakıyorum ülkenin dört bir yanından şikayetler ardı ardına...

Durum hiç iç açıcı değil, canınız biraz sıkılacak ama tam ortasında bulunduğumuz bir sorunu yıllardır görmezden getirtenler çözümü çok zor olan bir meseleyle bizi karşı karşıya bıraktılar. 

Başakşehir'e bağlı Kayaşehir'de yaşayan bir vatandaşımızın mesajını olduğu gibi iletmek istiyorum. Gelin dinleyelim:

"Başakşehir'in Kayaşehir mahallesinde yaşıyorum. Dükkanların %90'ı Araplara ait. Bloklar daireler hepsi Araplara veriliyor. Kadınlara sözlü taciz en çok yaşadığımız durum. Başakşehir öyle bir hal aldı ki modern bir şekilde giyinip dolaşamazsınız. Özgürlüğün tamamen kısıtlı olduğu bir yer.

Hizmetlerin çoğu Araplar için yapılıyor neredeyse. Her yerde Arapça bildiriler, duyurular var. Eliniz yanlışlıkla birine çarpsa mutlaka onlarla ilgilidir.

İçlerinde kadınları çok rahatsız eden bir kesim var. Hiçbir önlem alınmıyor hiçbir şekilde karşı koymuyorlar. Sitemizde küçük bir kız çocuğu şort giydiği için bir Arap tarafından taciz edildi. Taciz eden de çocuk diye duydum.

2 eşi olan bir Arap adam site görevlileriyle iletişime geçebilmek için benden yardım istemişti. Ben de yardımcı oldum İngilizce Türkçe çeviri yaparak.

Sonrasında 'Ben evlenmek istiyorum Türk biriyle senin gibi' diye rahatsız etmeye başladı. Adamın iki eşi olduğunu da hatırlatmak isterim.

Kimse mutlu değil Başakşehir'de. Birileri bunları göndersin artık. Açlık yokluk çeken değil, paranın bolluğundan arsızlığı arşa değen insanlar var. Türklere karşı ırkçı yaklaşım sergileyenleri de var. Mültecilik algısı değil bunlarınki."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan A.
    1 ay önce
    Yeter artık. Kaçak göçmen ve mülteci istemiyoruz! Sınırlarımızı kapatın ve 3. dünya ülkelerine vize koyun. Güzelim ülke sessiz işgal altında...

Son Yazılar