Ünal Çetin

Ünal Çetin


İYİ Parti GİK gerçekleri; Acemi operasyon nasıl deşifre oldu!

26 Eylül 2020 - 14:43 - Güncelleme: 26 Eylül 2020 - 17:33

Şu dünyada; yaşamayı öğrenmek için, birkaç defa ölen başka millet var mıdır?
Kıymetli ülkemin, kıymetli topraklarında zor nefes alan milletim; yüzlerce defa ihanet operasyonlarına uğramıştır. Hepsiyle verdiği mücadelede başarı; yürekli kadınlarımızla gelmiştir.
Nazım çok güzel özetlemiş; "Yürekli bir kadının başı, yüreksiz bir erkeğin omuzuna ağır gelir..."

93 Harbinde Ruslar ile mücadele eden Nene Hatun..
1919 yılında İstanbul halkını ülkenin işgaline karşı harekete geçirmek için kürsülerden seslenen Halide Edip..
Kurtuluş Savaşı'nda İnebolu’da bulunan cephaneleri Ankara’ya götürülmesinde çocuğu ve kağnısıyla yol alırken donarak ölen Şerife Bacı.. Ve daha niceleri...
Yıllardır milletin umudu olmuş kadınlarımız,analarımız, bacılarımız.

İYİ PARTİ KONGRESİ
Şimdi İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, yola çıkarken nefes aldırtmak istediği milletine;
“Bir gün kalkacaksın ve hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. Şimdi tam zamanı harekete geçin” diyen bir kadın...!
İYİ PARTİ ikinci olağan kongresinde yükselen konuşmasında şöyle diyordu İYİ PARTİ;

 "Türkiye’nin iyi ve cesur evlatları, millet bizi çağırıyor...!
Bundan üç yıl önce İYİ partiyi Aziz milletimiz kurdu.
İyi partiyi; evlatlarının okul masraflarının derdine düşmüş anneler, borç batağında kaybolmuş babalar kurdu.
İyi partiyi; traktörüne mazot, toprağına tohum alamayan çiftçiler,siftah edemeyen esnaf kardeşlerim kurdu.
İyi partiyi; evine ekmek götüremeyen emekliler kurdu.
İyi partiyi; AK partili dayısı olmadığı için mülakatta elenen üniversite mezunu işsizler kurdu.
İyi partiyi; hayatının her alanında horlanan şiddet gören kadınlar, oyun çağında gelin edilen,tacize tecavüze uğrayan kız çocukları kurdu.
İyi partiyi; iki yumruk arasında sıkıştırılan has evlatlar; Kürtler ve Zazalar kurdu
İyi partiyi; Ali dedi Hızır dedi diye, Atatürk’ü sevdi diye din düşmanı ilan edilenler; CANLAR kurdu. 
İYİ PARTİYİ 'MUSTAFA KEMAL DE BENİM, FATİH DE BENİM' DİYENLER KURDU."

Bu yükselen ses, tüm ülkede karşılık buldu,yarına umutla bakmak isteyen milletime umut oldu.

Bu mazlum ve temiz yürekli insanların kurduğu İYİ PARTİ'nin 20 Eylül 2020 Pazar günü yapılan 2. Olağan kongresi, pandemi tedbirlerine rağmen yüksek bir heyecanla başladı. Genel Başkan Meral Akşener; 1.289 delegenin oyunu olarak yeniden Genel Başkan seçildi. 

GENEL İDARE KURULU GERÇEKLERİ
Sonrasında geçilen Genel İdare Kurulu seçiminde; Yeşilçam filmlerinde olduğu gibi senaryo iyi başladı ama bu kadar güzel gitmemeliydi. Açıkça görüldü ki; delegenin tercihine ipotek koyamayan ve partinin yükselişine çelme takmak isteyen bir operasyon sahnelenmek istedi.
Demokrasi gereği delege, iradesini sandıkta gösterdi. Hatta ülkenin siyasi tarihinde hiç olmadığı kadar organize olmuş ve bilinçli bir delege vardı. 
İYİ Parti delegesi, dersine iyi çalışmıştı. Delege olarak geldiği Başkent Ankara’da demokrasi dersi vereceği kesindi. 
Partide; parti üyesine yüksekten bakan, dinlemeyen her kim var ise, artık partinin yönetiminde olmayacağı hususunda kararlı olduğu görüldü. 

GİK SEÇİMİ ÜZERİNDEN PARTİYE OPERASYON
Kongredeki heyecan; milletin teveccühü ve yükselen umut olan İYİ Parti'ye, kongre ve kongrede GİK seçimi ile operasyon olacağı bir iki gün öncesi sezilse de, kongre günü her şey tüm komikliği ile apaçık ortaya çıktı.

Bu ülkede;

Belediye başkanları görevinden alındılar, kimsenin sesi çıkmadı,
Başbakan görevden alındı ses yok,
Kamu-Sen Genel Başkanını zorunlu emekliye sevk ettiler yine ses yok! 

Neymiş GİK'e girememiş. 

Sessiz çoğunlukların sesi olarak yükselen İYİ Parti'de; Genel İdare Kurulu seçimlerine delegenin kararına ipotek koyamayacak olan birkaç kendini bilmez; maraz çıkarmaya bahane bulacak ve bu operasyon ile partiyi çatlatacaklardı. 

Aday bile olmamalarına rağmen olay çıkarttılar. Zaten milletin vekili olmuşsunuz, daha da hâkim olma çabası nedir, bu neyin savaşı?

OPERASYON NASIL GERÇEKLEŞTİ
GİK delegenin iradesi ile oluştu. Delegenin tercihine itiraz ve iradesine müdahale edilerek nifak tohumları ekilmeye çalışıldı. Bu çok açık bir operasyondu, İYİ Parti'ye yapılan operasyondu.

Ama bu operasyonun deşifre olmaması için bir bahane üretmek gerekiyordu. Bir senaryo yazıldı, hepsi o senaryonun arkasında sığındı.

Peki neydi o senaryo?
Bir liste ortaya çıkarıldı. Listede GİK'e aday olmayan ve aday listesinde ismi olmadığı herkes tarafından bilinen isimlerin üzeri çizilmiş ve "Bunlara oy vermeyin" deniyordu. Elden ele dolaştırıldı bu liste.

Sonradan anlaşıldı ki listedeki isimler bunu organize etmiş. Böylece "Bizi liste dışı bıraktılar" diyerek saldıracak, partide ayrılık çıkaracaklardı. Her şey planladıkları gibi gitti, yaptıkları operasyonlar ile milletimin umutlarını çalanlar; seçim sonrası saldırı ve nifak etmek istediler; öyle de oldu.GENEL MERKEZ BÖYLE BİR LİSTE DAĞITABİLİR Mİ!
İddia edilen ve dağıtılan kâğıt parçasında yazılan isimler; zaten aday değildi. Aday olmadıklarını bilen genel merkez yöneticileri, İYİ Parti yöneticileri; böyle bir liste dağıtır mı? Böyle bir mantık olabilir mi?

Tabiî ki İYİ Parti'de operasyona dair realite, il kongrelerinde başlamıştı.
İl kongrelerinde aynı kişiler, adayları sahte dosyalar hazırlayıp itham eden kiralık yerel gazeteciler ile rakip gördükleri il başkanı adaylarına iftiralar sıraladılar.

Aslında İYİ Partililer ilk sınavı il kongrelerinde vermişlerdi. İl başkanı adaylarına iftira attılar, bel altı siyaset yaptılar, ama başarılı olamadılar. Geriye sadece büyük kongre kalmıştı. Orada ortaya koydukları senaryo ile başarıya ulaşacaklarını sandılar. 

Ancak değerleri uğruna savaşacak olanların arasına nifak tohumu ekenlerin bu operasyonu, tertipçilerin acemilikleri sayesinde ifşa oldu.

Genel başkan Meral Akşener'in konuşması; yükselen enerjiyi, teveccühü ve bütün ülkeyi kucaklayan tavrını gölgede bıraktı. 

DELEGE OYUNU BOZMUŞTUR
İYİ Parti delegesi 2. Olağan Kongre ile; kendisini her şeyden yüksek görenlere ders verdi ve oyunu bozdu.

Hamaset ile ayakta tutulmaya çalışan güzel ülkemin güzel insanları, artık iradesini ortaya koyabileceğini İYİ Parti genel kurulunda gösterdi. 

Sonuç olarak millete umut olmuş İYİ Parti'ye operasyon yapılmak istendi ve içeriden de bazı kişiler operasyona alet oldular. Ama görünen o ki bu rüzgârın önünde durulamayacağı artık aşikâr hâle gelmiştir. Her operasyonun İYİ Parti'yi güçlendirmekte olduğunu artik, herkes görüyor.

Hamaseti bırakıp daha fazla çalışma zamanıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum