Ünal Çetin

Ünal Çetin

[email protected]

Hamasetin böylesi; "Türkiye tek yürek"miş!

24 Temmuz 2021 - 18:15

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıla ertelenen Tokyo Olimpiyatları dünya kamuoyundan gelen eleştirilere rağmen başladı. Ülkemizde heyecan dorukta! 
Birçok kişiden, yayın kuruluşundan benzer sesler yükseldi: “2020 Tokyo Olimpiyatlarında Türkiye tek yürek ve Tek yürek olan Türkiye’nin tüm sporcularımıza başarılar dilemesi…!


Bırakın bu hamaset ile sempatik görünmeyi. Ülkemin tertemiz insanları kullanılıp bir kenara atılırken, milletin gözü yaşlı ve umutları tükenmişken hangi “Tek yürek” olmaktan bahsediyorsunuz. 


Bahse konu “kandırma eylemi” olunca aklıma gelen bir fıkra ile devam edelim.

Huzur evinde üç yaşlı oturmuş. 
Aralarında “Azrail gelirse ne yaparız” diye konuşurlarken aralarından birinin aklına güzel bir fikir gelir ve hemen anlatır. 

“Azrail geldiğinde bebek taklidi yapalım.”

Tabi herkesin bu öneri çok hoşuna gider. 

Hepsi sevinç içinde anlaşırlar ve bir gece Azrail gelince bizimkilerin biri “MAMMAA” birisi “INGAA” diye bağırırken Azrail de “ATTA” demiş. 

“Türkiye tek yürek” öyle mi? Bakın vallahi Azrail “Atta” der! "

***

Olimpiyatların açılışında milli yüzücülerimiz Merve Tuncel ile Berke Saka, Türk bayrağını gururla taşıdılar.Ancak, o bayrağın adını değiştirilmesini isteyen zatı muhterem TRT yönetim kurulunda!Onu bu makama layık görüp, destek verenler; sosyal medya hesaplarından hamaset yapıp “Türkiye tek yürek” diyor. 

Yeter artık! Bırakın hamaset ile kandırmayı. Milletimi doğrularla; ayrıştırmadan, hak, hukuk ve özgürlükleri ile ortak ülküde yürüyebilmesi adına çalışın, irade koyun. 

Siz erk sahipleri olarak sarı sendikalar kurup, liyakatten uzaklaşmışken  milletimizi siyaseten ayrıştırmaya devam ederseniz vallahi Azrail “Atta” der. 

Yanında olan her kimse makbul ve muteberken, siyasi farklılıkları, farklı düşünceleri kabul etmeyeceksiniz, yanında olmayan herkese de illetti, zilletti hatta terörist diyeceksiniz, millet tek yürek öyle mi. İnanın Azrail “Atta” der.

Binlerce yıl medeniyetlerin beşiği olmuş Anadolumun toprağı çoraklaşmış, insanımın gözü yaşlanmış, bayrağımı hedef alanlar “Olimpiyatlarda Türkiye tek yürek olduk” ve inanacazğım öyle mi? Vallahi Azrail “Atta” der. 

Türk’ün bayrağı özgürce dalgalansın diye Sarayları değil cepheleri tercih eden Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal,
Türk’ün zaferini adeta ilahi bir ilhamla destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy…


Onların ülküsünde bıraktıkları emanetlerle yürümek zorundayız.

Farklı bir yol, farklı bir ihtimal yok.


Ama bu kutlu mirası yok etmek için uğraş verip, hamasetle devlet koltuklarını işgal edenlerin izinden gidersek, Vallahi Azrail bize “Atta” der.

YORUMLAR

  • 0 Yorum