Batuhan Çolak

Batuhan Çolak

[email protected]

İdam cezası alanlar nasıl Türkiye'ye geliyor

15 Nisan 2022 - 16:33

Yurda, kaçak yollardan girenlere ikamet ve vatandaşlık alan İstanbul Information'ı anlatmaya devam ediyoruz. Şirketle çalışan Van Barosuna bağlı Avukat Abdullah Eren, hakkında idam cezası olup Türkiye'ye kaçanların geri gönderilmeyeceğini anlatıyor. Son 30 saniye en çarpıcı yeri.

Videonun devamında, kaçaklar olur da kolluk kuvvetlerine yakalanırsa neler yaptıklarını, hangi illere seyahat edebileceklerini ve sürecin hukuki prosedürlerini anlatarak müşteri toplamaya çalışıyorlar. Özetle "Korkmayın her şeyin çözümü var" mesajı veriliyor.

Video başlıklarında "Ülkelerinde suça karışanlar Türkiye'de ne yapabilir" demek istiyorlar, tam da yazmamışlar bilinçli olarak. Ülkemizin neden bu kadar göçün merkezinde olduğunu daha iyi görüyorsunuz değil mi? İdam cezası alıp, Türkiye'ye kaçabiliyorlar.

Pakistan'daki, Hindistan'daki, Afganistan'daki adamın Türkiye'de ne işi var? Sokaklarımızda suç oranları, türlü sapıklıkların patlaması normal mi? Bu işi organize edenlerin rahatlığına bakın. Video çekip, kaçaklardan müşteri toplamaya çalışıyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar