Batuhan Çolak

Batuhan Çolak

[email protected]

Şanlıurfa'da polislerimizi şehit eden cezaevinden tahliye edilmiş!

09 Mart 2022 - 23:18 - Güncelleme: 10 Mart 2022 - 17:51

Şanlıurfa'da az önce iki polisimiz Cemal Bozkurt ve Abdullah Yasir Binici şehit düştü. 

Ama burada bir sorunumuz var. Hem de çok ciddi bir sorun. Anlatmak istiyorum. Silah kaçakçılığı ihbarı üzerine şüpheli bir araç durdurulmak isteniyor.

Şüpheli araç, kendisini durdurmak isteyen polislerin üzerine hedef gözeterek ateş açıyor. Polis memurumuz Cemal Bozkurt sırt bölgesinden aldığı kurşunlarla şehit düştü, Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici de baş bölgesinden vurularak şehit edildi. 

İki polisimizi şehit eden şahsın adı Mehmet Aslan, 1982 doğumlu, onlarca suç kaydı var:

-Adam öldürme

-Mala zarar verme

-Tehdit

-Hakaret

-Kasten yaralama

-3 kez silah yakalatma... 2004 yılında cinayetten hapse giriyor, 2013'te tahliye ediliyor.

Düşünün; sicili bozuk, daha 22 yaşında cinayet işliyor ve 9 yılda tahliye oluyor. Yetmiyor birçok suça karışıyor. Adalet durdukça o durmuyor; silah kaçakçılığı yapmaya, insanların canını yakmaya devam ediyor.

Ve bugün... İki polis memurunu öldürmek için ateş ediyor.

Bunun hesabını kim verecek? Bir insanı öldürüp, onlarca suça karışan bir kişi nasıl elini kolunu sallayarak dolaşabiliyor?

Şimdi iki ailenin daha evine ateş düştü, onlarla birlikte en az yirmi kişi bu acı haberle sarsıldı...

Kim yüzünden?

Cinayet işleyen, yaralayan, tehdit eden, saldıran, silah ticareti yapan ve tüm bunlara rağmen elini kolunu sallayarak dolaşan biri ve onu cezalandırmayanlar yüzünden.

Polislik bu ülkede yapılacak en zor mesleklerin başında geliyor.

Bitmek bilmeyen bir telaş, bitmek bilmeyen bir kaos ortamındalar. Bu tabloda psikolojinizin sağlam kalması da mümkün değil.

Orada polislerimiz erken davranıp, şahsa ateş etmiş olsalar şu anda birileri "Polisler, sivil vatandaşı katletti" diye propaganda yapıyor olacaktı.

Bu adaletsizliklerin, bu haksızlıkların önüne geçilmesi gerekiyor. İnsanlarımızın hayatları bu kadar ucuz olmamalı. İnsanlarımızı bu kadar kolay kaybetmemeliyiz. Adaletin içini boşaltanlar da bu enkazı kaldırmak için en azından çaba sarf etmeliler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar