Batuhan Çolak

Batuhan Çolak

[email protected]

Pakistan'dan gelen kaçaklar İstanbul'da silahlı çete kurdu! Polis her yerde arıyor

19 Ocak 2022 - 19:31 - Güncelleme: 19 Ocak 2022 - 19:43

Ülkenin ne hale getirildiğini göstermek için çarpıcı bir olay. İstanbul Bayrampaşa'da 9 Pakistanlı bir evde silahla rehin alınıp, gasp edildi. Bunu yapan 6 Pakistanlı o anlara ilişkin videoyu TikTok'ta yayınladılar. Polis, 2 Pakistanlıyı yakaladı 4'ü ise kayıplara karıştı!

Videoyu TikTok'tan sildiler. Kaçak olarak girdikleri ülkede silah bulup, ev basıp, rehin alıp, gasp ediyorlar. Rahatlığa bakın ki bunu da sosyal medyada yayınlıyorlar. Diğer videoları da çarpıcı. Ellerinde silah, üzerlerinde askeri kamuflaj var.


Hesaba ait bir diğer videoda Pakistan'daki günlerinden yine silahlarla fotoğrafları var. Ülkeye bu kadar başı boş insanın doldurulması akıl alır gibi değil. Bunlar akıllı olmayıp internete koyanları. Bir de kayıt altında olmayan suçlar var.

Bir yandan sınırdan gelen kaçak geçiş görüntüleri bir yandan şehirlerdeki suç görüntüleri... Türkiye büyük bir karanlığa itildi. Gözlerimizin önünde yaşandı ve yaşanıyor. Ülkeyi resmen sessizce istila ettiler. Sınırlarımızı koruyamıyoruz, şehirlerimizi koruyamıyoruz.

Bu konuyla ilgili akıllı ve mantıklı bir çözümün geliştirilmesi için ortaya bir irade konulması gerekiyor. Ancak bu yapılmak yerine, bu videoları yayınlayanlar, bu konuyu haberleştirenler suçluymuş gibi gösteriliyor. Ve tam bu sırada birileri daha çıkıyor!

Ülkenin geldiği durumu gösterdiğimiz için hemen bizleri suçluyorlar. Ve bunların hepsi "muhalif" gibi görünen odaklar. Aslında el birliği ile AB tarafından koordine ediliyorlar. Türkiye'de sığınmacı ve göç politikalarını eleştirmek "ırkçılık" olarak adlandırılıyor.

Bu politikaların kabul edilebilir, bu odakların tahammül edilebilir yanları kalmadı. Ülkemiz göz göre göre AB'nin mülteci havuzuna dönüştürüldü. Bu tablonun düzeltilmesi belki de yıllar alacak. Ama bırakın düzeltmeyi daha da kötüye gidiyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar