Onur Ünlü

Onur Ünlü

Hakkında

1980 yılında İstanbul’da doğan Onur ÜNLÜ; üniversite eğitimi esnasında,1998 yılında bilişim sektörü odaklı iş hayatına başladı. Çukurova Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden mezun olan Ünlü, kariyerini bilişim sektöründe devam ettirerek, Adana ve İstanbul illerinde, İngiltere’de ise Brighton, Isle of Wide şehirlerinde başta bilişim sektöründe olmak üzere pek çok firmaya bilişim odaklı hizmet verdi.

Açık kaynaklı sistemlere destek vererek bu konuda birçok dokümantasyon çalışmaları yapan Ünlü, kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk ve tek sosyal bilişim kooperatifi olan 0’dan 1’e Bilişim Kooperatifi’ndeki görevi ve DBK Design Uluslararası Yazılım ve Tasarım Ofisi ile bu alanda başarılı çalışmalara imza attı.

Üniversite öğrenciliği yıllarından itibaren birçok öğrenciye yazılım geliştirme, robotik kodlama ve 3D modelleme konularında eğitimler veren Ünlü; Imece Studios ile birlikte, Türkiye’nin Unreal Engine ve Oculus Rift platformlarında geliştirilen ilk Sanal Gerçeklik oyunu olan “Air İstanbul”u geliştirdi.

Evli ve iki çocuk babası olan Onur ÜNLÜ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.