Habib Yalçın

Habib Yalçın

[email protected]

Atatürk maskesi takmayı bırakın!

14 Mayıs 2020 - 14:12 - Güncelleme: 14 Mayıs 2020 - 14:50

Atatürk maskesi takmayı bırakın!..

Dünyayı kasıp kavuran virüsten korunmak için aylardır maske takıyoruz ve korunmaya çalışıyoruz. İnsan nasıl korunmak için maske kullanıyorsa, ülkemiz siyasetçileri de Atatürk’ü yıllardır bazı şeylerden korunmak için kullanıyor.

Atatürk milletimizin ortak değeri olması gerekirken CHP, yıllardır partimizin kurucusu Atatürk diyerek her kesimden daha fazla sahiplenmeye çalışıyor.

Atatürk’le ilgili inişli ve çıkışlı davranışları olan CHP, bazen özde bazen sözde Atatürkçülük yapıyor.
Aslında “CHP’nin Atatürk çıkışları sıkıntı da yaratıyor. Atatürk’ü seven insanlar CHP’ye oy vermeyince Atatürk’ü sevmiyor anlamı da yükleniyor.”

Tıpkı beş vakit namaz kılan, gerçek mânâda islâmın emir ve yasaklarına uyan insanların, AKP’ye oy vermeyince sorgulandığı gibi.

Değerlerin istismarı üzerinden siyaset yapmanın zorluğunu milletimiz yıllardır yaşamaktadır. 

Türk ordusunun, cumhuriyetin ilânından bu tarafa yetiştirdiği subay ve astsubaylarının idolü Atatürk’tü. Bugün ise bu konuda kesin bir yargıya varamıyoruz.

Hem asker, hem de devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’nin ve cumhuriyetin kurucusudur...

Türk ordusunun başkomutanı, ülkenin ilk Cumhurbaşkanı olarak tartışılmaması gerekirken maske olarak kullanıldığı İçin, maalesef bütün kesimler tarafından kullanılmakta ve tartışılmasına yol açılmaktadır.
Enteresan şekilde din görevlileri, imamlar tanırım gerçekten Atatürk’ü severler.

Ona olan bağlılıklarını gösterebilmek için, haddini aşan cümleler de kurarlar.

Yine imamlar ve din görevlileri tanırım Atatürk düşmanıdır ve düşmanlığını belli etmek ve taraftarının gözüne girmek için, çok aşırı hakarete varan cümleler kurarlar.

Yani nereden bakarsanız bakın, Atatürk’ün karşısına dinî inancı, din ve inancın karşısına da Atatürk’ü koymak! Maalesef...

Ülkemizin en büyük problemidir.

Bir fesli çıkar ”Atatürk’e azıcık sempati duyan, cenazeme gelmesin!” der, milleti ikiye böler.
Unvanı onun kurduğu Meclis’in başkanı, hatta ülkenin başbakan yardımcısı olmak olanlar da,  Atatürk’e düşmanlık besleyenin cenazesine katılarak taraftarlarına selam gönderirler.

Bütün bunların üzerinde Atatürk’e gerçekten bağlı olup,  Atatürkçü olmayıp Atatürk’ü seven ülkücülerdir.
Ve Ülkücüler en büyük Türk milliyetçisi olan, cumhuriyetimizin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk’ü samimi olarak sevdiği gibi, onu asla maske olarak kullanmazlar.

Ülkücüler eğer gündemlerinde Atatürk varsa onu saygı ve rahmetle anarlar.
 
Rahmetli Başbuğ; “Atatürk’e düşmanlık yapanları teşkilattan uzaklaştırın!” diyerek açık açık bu konuda taviz verilmeyeceği şeklindeki  düşüncelerini ifade ederdi.
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • tuganay
    7 ay önce
    Stuttgart'in Ludwigsburg kasabasinda Ülkücüler ait caminin kahvesinde duvarlarda Atatürk disinda tüm Osmanlinin portreleri asiliydi ortada da Osmanli armasi vardi.Ama Atatürk yoktu.Bunu neden yazdim.Sizin Ülkücüler Atatürk'ü gercekten sever iddianiza karsi bir örnek olsun diye.Ben Ülkücülerin yani MHP'li ülkücülerin Atatürk'ü sevdiklerine asla inanmiyorum.Eger böyle bir sey olsaydi Ülkücüler Bahceli'nin arkasinda olmazdilar diyorum.Ha bu arada görevlileri ikaz ederek duvara bir Atatürk portresi astirdim siyah beyaz.Bilmiyorum hala o cami varmi.