Sedat Peker'in Süleyman Soylu'nun danışmanı hakkındaki iddialara, Ali Faik Hacıoğlu'ndan yanıt geldi

Sedat Peker'in, "Soylu'nun danışmanı 1,5 milyon liralık araca biniyor, 5 milyonluk ev yaptırıyor" iddiasına danışman Ali Faik Hacıoğlu'ndan yanıt geldi. İddiaları reddeden Hacıoğlu "15 Temmuz'da neler yaptığımı, tüm teşkilat bilir" ifadelerini kullandı. Öte yandan Hacıoğlu'nun geçmiş paylaşımlarında Sedat Peker'i övdüğü ortaya çıktı.

Sedat Peker'in Süleyman Soylu'nun danışmanı hakkındaki iddialara, Ali Faik Hacıoğlu'ndan yanıt geldi
17 Mayıs 2021 - 00:04 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 00:41

Sedat Peker'in Youtube kanalında yaptığı açıklamalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu hakkında bir takım iddialar ortaya atılmıştı.

Peker, Danışman Hacıoğlu'nun 1,5 milyon liralık araca bindiğini, 5 milyon liraya Trabzon'da ev yaptırdığını ifade ederken "10 bin liralık danışman maaşıyla bunlar nasıl oluyor" sorusunu sormuştu.

Peker'in açıklamalarına Soylu'nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu'ndan yanıt geldi. Hacıoğlu, iddiaları redderken "15 Temmuz'da neler yaptığıma, tüm teşkilat şahit" ifadelerini kullandı.ARACI GEÇEN YIL 877 BİN LİRAYA ALDIM

Hacıoğlu, söz konusu aracı geçen yıl 877 bin liraya aldığını ifade ederken, aracın güncel bedelinden bahsetmediği görüldü.

İşte Hacıoğlu'nun Peker'in iddiaların karşı Twitter hesabından yaptığı açıklama:

Ben Ali Faik Hacıoğlu,

Trabzon merkeze bağlı Çağlayan Yanyamaç (Ziganoy) köyündenim. Ömrümün tamamını Trabzon'da geçirdim. Babam 37 yıllık devlet memurudur. Hayatımın tamamı çalışmakla geçmiştir. 2002 yılında AK Parti Yeşiltepe Mahalle Teşkilatı'nda başlayan siyasi çalışmalarım, İl Gençlik Kolları, 3 Dönem İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı ile devam etmiştir. Ömrümü şehrimizin, ülkemizin ve milletimizin hizmetinde geçirdim. Hayatımda eroin, esrar, kokain satmadım, kimseyi öldürmedim, kimsenin malına çökmedim. Devletime, milletime ihanet etmedim. Devletimi yabancı servislere satmadım. FETÖ artıklarına karşı nasıl dik durduğum, 15 Temmuz gecesi neler yaptığım, bütün teşkilat mensuplarınca bilinmektedir.

Yaşadığımız köy olan Yanyamaç köyünde 2011 yılında kendi arazimiz üzerinde alt katında babamın, dubleksinde de kendimin oturduğu evin yapımına başladık. 2016 yılında evimizi tamamladık. Sonraki dönemlerde de kalan eksiklikleri yıllar içinde bitirdik. Bahse konu ev, müptezelin ifade ettiği rakamların 6'da birine mal ettiğimiz, ailem ile birlikte yaptığımız evdir. 2016 yılının Eylül ayında İl Başkan Yardımcılığı görevindeyken Sn. Bakanımız Süleyman Soylu'nun tensipleri ile İçişleri Bakan Danışmanlığı görevine getirildim. Bakan Danışmanı olduğum zaman evimiz bitmişti.

1 YIL ÖNCE 877 BİN LİRAYA ALDIM
Araç konusuna gelince hemen hemen 1 yıl önce yarısını borçlanarak 877.000 TL'ye aldığım ve yaklaşık 10 gün önce borçlarımı ödemek için ilana koyduğum aracımla ilgili, resmi kayıtlarda organize suç örgütü lideri diye geçen bir şahsın, hezeyan ve iftiralarına cevap verme gereği duydum.

Allah'a şükürler olsun ki, biz bugüne kadar haram yemedik, harama el uzatmadık, göz yaşının ve ahların üstüne oturmadık. Şerefimizle ve alın teri ile çalıştık, ticaret yaptık, insanımıza hizmet ettik ve etmeye devam

ediyoruz.

CAMİ VE İMAM EVİ İNŞA EDİYORUZ
Köyümüzde daha çok benim öncülüğümde kurulan dernek marifetiyle 1,5 yıldan bu yana bir cami ve imam evi inşa ediyoruz. Bu cami, benim Rabbime sunacağım en hayırlı amelimdir. Allah'a şükürler olsun hayırseverlerimiz ve Sn Bakanımızın katkıları ile camimizi de tamamlamak üzereyiz. Bir köy camiinin bir FETÖ artığını niye bu kadar rahatsız ettiğini de anlamak mümkün değildir. Millete, devlete ihanetinizi biliyorduk da camiye bu karşıtlık yeni saldırı metodunuz galiba...

Müptezellikte, millete ihanet etmede ve gayri meşru kazançlarla insanlara zulüm edenler, geçmişte FETÖ ile iş tutup zalimlikte zirve olan karakter yoksunları, şimdi kendi gibi müptezellere sufle ederek, itibar suikasti yapacaklarını zannediyorlar. Elbette iftirada da sınır tanımıyorlar.

BOYUM 1,65
Benim boyum 1,65 ama yüreği kocaman olan bir Trabzon uşağıyım.

Kamuoyuna saygıyla arz ediyorum."


SEDAT PEKER'E ÖVGÜLER
Soylu'nun danışmanı Hacıoğlu'nun geçmiş yıllarda sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda Sedat Peker'i övdüğü ortaya çıktı.

İşte o paylaşımlar:YORUMLAR

  • 0 Yorum