Polis memuru Nagihan Ekiz intihar etti! Ekiz AKP ilçe başkanının hakaretine mi uğradı

Mersin'de görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, AKP İlçe Başkanı'nın kendisini azarlaması üzerine yaşadıklarına tepki gösterip hayatına son verdi. Beylik tabancası ile intihar eden Ekiz'in babası, sosyal medyadan isyan etti. Konuyla ilgili olarak Mersin Valiliği, intihar eden Nagihan Ekiz'in kimseyi suçlamadığını ve geride not bırakmadığını ileri sürdü.

Polis memuru Nagihan Ekiz intihar etti! Ekiz AKP ilçe başkanının hakaretine mi uğradı
01 Ekim 2021 - 18:14 - Güncelleme: 02 Ekim 2021 - 01:10

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP İlçe Binası nöbeti sırasında arkadaşının yerine iki saatliğine görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz'in, üst amirleri tarafından uygulanan mobing nedeniyle gururuna yediremeyerek intihar ettiğini öne sürdü.

Genç polis memurunun meslektaşı olan babasının sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yaptığını dile getiren Başarır, “Mobing uygulanan polis kızımız ‘Ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim' diyerek evine gidip intihar etti” açıklamasında bulundu.AKP İL SEKRETERİ: POLİS AZARLAMAKTAN BIKTIM
Konuya ilişkin açıklama yapan CHP'li Başarır, şunları söyledi:
AKP Mezitli ilçe binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine iki saatliğine görev yapan bir polis kızımız, AKP ilçe başkanının sekreteri tarafından hakarete uğrar ve aynen şunu söyler: “Görevli polis nerede? Ben burada polis azarlamaktan bıktım.”

"BU KIZI HEMEN SÜRGÜNE GÖNDERİN"
Bunun üzerine kendisini uyaran polisi AKP Mezitli İlçe Başkanı’na şikayet eder, sicilini ister. AKP Mezitli İlçe Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü’nü arar ve “Bu kızı hemen sürgüne göndereceksiniz” der.

AKP'Lİ YÖNETİCİ: BUNLARIN BAŞINI EZECEKSİNİZ Kİ
Mezitli İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, polis kızımızı zorla AKP ilçe binasına götürerek, sekreterin odasında “Sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun, çabuk sekreterden özür dile” der. Polis kızımız “Ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim” şeklinde karşılık verince odada bulunan AKP İlçe Başkan Yardımcısı “Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesin” der ve kendisini odadan kovarlar.

HAKARETLERE DAYANAMAYIP İNTİHAR ETTİ
Bu hakaretlere dayanamayan polisimiz intihar eder. Şimdi buradan soruyorum, her gün 3-4 polisimiz intihar ediyor, neden? Milletvekiliniz polise şerefsiz der. İlçe başkanı sekreteriniz polise hakaret eder. Gencecik hayatının baharında bu kız. Yazık değil mi? Onun babasına, annesine nasıl hesap vereceksiniz? Kendisine hakaret eden sekreter, “Seni sürdüreceğim” diyen ilçe başkanı şu an koltuklarında oturuyor ancak bugün polisimiz aramızda değil.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, polisine şerefsiz diyen milletvekilinin yanında oldun. Burada da AKP Mezitli İlçe Başkanı'nın ve sekreterinin yanında olacak mısın?

MERSİN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Konuyla ilgili olarak Mersin Valiliği'nden yazılı bir basın açıklaması geldi. Valilik, intihar eden polis Nagihan Ekiz'in kimseyi suçlamadığını, geride bir not bırakmadığını ileri sürdü:

"Öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.
27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.
Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.
Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.
Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz."YORUMLAR

  • 0 Yorum