Hırsızlıkla suçlanan 21 yıllık polis intihar etti

İzmir'de bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünü çaldığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada, ifadesi alınan ve evi aranan 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek, suçlama nedeniyle canına kıydı. Kayıp gözlük, karakolun çay ocağından çıktı.

Hırsızlıkla suçlanan 21 yıllık polis intihar etti
29 Mart 2021 - 09:24

İzmir Çeşme'de komiser yardımcısı H.Ö.Y., güneş gözlüğünün çalındığını iddia ederek araştırma yaptı. Güvenlik kameralarını izleyen H.Ö.Y., gözlüğü 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek'in çaldığını söyledi ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Savcılık, güneş gözlüğü olayı için soruşturma başlatırken, incelemeyi İlçe Jandarma Komutanlığı'nın yapmasını istedi. Bunun üzerine Jandarma ekipleri, polis karakolundaki tüm memurların ifadesini aldı. Ayrıca H.Ö.Y'nin suçladığı Zeybek'in evinde arama yapıldı.

Arama sırasında evde güneş gözlüğü bulundu. Zeybek, güneş gözlüğünün kendisine ait olduğunu belirterek faturasını gösterdi. Komiser yardımcısı H.Ö.Y.'de gözlüğün kendisine ait olmadığını söyledi.

Tüm bu yaşananların ardından konuya ilişkin soruşturma devam ederken, 46 yaşındaki polis memuru İsmail Zeybek, komiser yardımcısının kendisini "çaldı" diyerek suçlaması, evinde arama yapılması ve ifadesinin alınmasını gururuna yediremedi. Zeybek, dün akşam saatlerinde intihar ederek canına kıydı.

Komiser yardımcısının 'çalındı' dediği güneş gözlüğünün ise karakolun çay ocağından çıktığı iddia edildi. Zeybek'in cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, konuya ilişkin başlatılan soruşturma derinleştirildi.

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Asayiş
    2 hafta önce
    Bu ülkedeki onbinlerce polis memuru, başlarına amir diye getirilen parti militanı tosuncuklara seslerini çıkarmazlarsa bu olayları daha çok görürüz