Kabine bugün toplanıyor; Yeni tedbirler gelebilir

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün gerçekleştirilecek. Toplantının ana gündem maddesi vaka sayıları olacak. Risk haritasının güncellenmesi ve yeni tedbirlerin alınması bekleniyor.

Kabine bugün toplanıyor; Yeni tedbirler gelebilir
29 Mart 2021 - 09:16 - Güncelleme: 29 Mart 2021 - 09:24

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak kabinede ana gündem maddesi artan vaka sayıları olacak. Bu kapsamda risk haritasının güncellenmesi ve ramazan öncesi yeni tedbirlerin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantıda artan vaka sayıları, illerdeki son durum, risk haritası, yerli aşı çalışmaları ve alınabilecek tedbirlerle ilgili kapsamlı bir sunum yapacak.

Kabinede, aşılama takviminin aşama aşama nasıl ilerleyeceği de detaylarıyla değerlendirilecek. Artan vaka sayılarıyla birlikte Koronavirüs risk haritasının ağırlıklı olarak “kırmızıya” dönmesi de kabinenin gündemindeki bir diğer konu olarak öne çıkacak. Bu kapsamda risk haritasının kabine toplantısının ardından güncellenmesi ve yeni tedbirlerle kısıtlama kararlarının hayata geçirilmesi bekleniyor.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum