"Polis intiharları araştırılsın" teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

CHP, son 6 ay içinde 34 polis memurunun intihar etmesi üzerine polisleri intihara sürükleyen sorunların tespit edilmesine ilişkin önerge sundu. CHP’nin verdiği önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

"Polis intiharları araştırılsın" teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi
24 Haziran 2021 - 09:12
CHP “polis intiharlarının araştırılarak, polisleri intihara sürükleyen sorunların tespit edilip çözülmesi ile polislerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için araştırılma komisyonu kurulması için” önerge hazırladı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Biz bu intiharların sebeplerini biliyoruz, İçişleri Bakanlığı da biliyor ama kimse bir şey yapmıyor. Eğer bu komisyonun kurulmasına burada oy vermezseniz, bundan sonraki polis intiharlarının her birinde vebaliniz olur" dedi.

“KONUNUN GÜNDEME GETİRİLMESİ TOPLUMDA ÖZENTİYE YOL AÇMAKTADIR”
İzmir Milletvekili Bakan, Maçka Parkı’ndaki ve Esenyurt Karakolu’ndaki polis şiddeti için “Polisin hukuk dışına çıkması, orantısız güç kullanması, devletin değil bir partinin polisi gibi davranması asla kabul edilemez” ifadelerini kullanırken önerge üzerine aleyhte söz aldığını belirterek konuşan AKP Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger ise, “Bu konuların çok gündeme getirilmesi toplumda özentiye yol açmaktadır” dedi.

Araştırma önergesi, AKP ve MHP milletvekillerinin oy çokluğuyla reddedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum