İstanbul Valiliği'nin Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan açıklamasına İBB'den yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 23 Nisan törenindeki özensizliğe tepki göstermesinin ardından İstanbul Valiliği, İmamoğlu'nu hedef alan bir açıklama yapılmıştı. İBB'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla Valiliğe yanıt verildi.

İstanbul Valiliği'nin Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan açıklamasına İBB'den yanıt
23 Nisan 2021 - 18:49 - Güncelleme: 23 Nisan 2021 - 18:54

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Valiliği arasındaki '23 Nisan' gerilimi tırmanıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen 23 Nisan törenlerindeki özensizlik için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'yı "zavallılık" diyerek eleştirmesinin ardından İstanbul Valiliği'nden İmamoğlu'nu hedef alan bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklamaya İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Twitter üzerinden yanıt verdi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz" denilmişti.

MÜSAADE EDEN VALİLİĞİ, KAMUOYUNUN TAKDİRİNE SUNUYORUZ
İBB'nin, İstanbul Valiliği'ne verdiği yanıt aynı ifadelerle oldu. İBB'nin yanıtında, "23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özensiz ve yakışıksız bir tören düzenlemesine müsaade eden İstanbul Valiliği’nin bu tavrını kamuoyunun takdirine sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum