İmamoğlu'ndan İl Milli Eğitim Müdürü'ne sert tepki: Zavallı, hadsiz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Taksim Meydanı'ndan düzenlediği 23 Nisan törenindeki özensizliğe çok sert tepki gösterdi. Ayrıca Taksim Cumhuriyet Anıtı'ndaki törene Vali Ali Yerlikaya katılmadı.

İmamoğlu'ndan İl Milli Eğitim Müdürü'ne sert tepki: Zavallı, hadsiz
23 Nisan 2021 - 12:27
İstanbul Taksim'de düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreninde gergin anlar yaşandı. İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Anıtı önünde düzenlenen törenin özensiz olmasından dolayı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’ya tepki gösterdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı'yı kınadığını söyleyen İmamoğlu, "Net. Kınıyorum, çok ağır kınıyorum hem de.. Hadsiz bir bayram, çelenk koyma töreni yaptı. Çok hadsiz. İstanbul'a yakıştığını düşünmüyorum. İl Milli Eğitim Müdürü bunu ilk defa da yapmıyor. Aynı özensizlik geçen sene de vardı. Bu sene de var. Özensiz bir insan olduğunu düşünüyorum. Değerlerine sadık bir insan olduğunu düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU'NDAN "ZAVALLI" TEPKİSİ
İmamoğlu, “Büyükşehir Belediyesi burada. Beyoğlu Belediyesi’yle çelenk koyma töreni yapıyorsun. Paran yoksa valilikten iste, yoksa büyükşehirden iste. Zavallı. Sabahın köründe yapıyorsun, zaten sokağa çıkma yasağı var. Bari 10.00’da yap. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün faaliyeti değil ki… 23 Nisan’la ilgili birkaç cümle etsene. Milli egemenlikle ilgili, çocuklarla ilgili… Faaliyet raporu sundu sunucu bize ve gitti" dedi. VALİLİK KONTROL ETMELİYDİ
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu “Dostlar alışverişte görsün” karşılığını verince, Ekrem İmamoğlu, tepkisini şu sözlerle sürdürdü: "Zavallılık, çok üzücü. Tamam kapanma var, kapanalım. Ama şu bayramı şurada Valilik kontrol etmeliydi, özenli düzenli yapmalıydı. Çelenk koyma kısmına bile katkı sunmuyorsun, biz devreye girmek zorunda kalıyoruz. Siyasi partileri anons ediyoruz falan. Yok hükmünde. Çok acı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü'nü kınıyorum"

"BİR TANE BİLE ÇOCUK YOK"
Kavuncu “Kongrelerinin yüzde 1'i kadar özen gösterilseydi kontrol altında güzel bir şekilde kutlanırdı” dedi. Kaftancıoğlu da “Kongreden de ziyade 23 Nisan'ı kutluyoruz.  23 Nisan Çocuk Bayramı'nda bir tane bile çocuk olmaması, 9'da gelip bir an önce yapıp dostlar alışverişte görsün diye yaptılar. Yakışıyor mu İstanbul'a?” diye sordu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum