Süleyman Soylu: Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in parasına el konuldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in Türkiye'deki bankalarda bulunan 31 milyon lirasına el konulduğunu açıkladı.

Süleyman Soylu: Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in parasına el konuldu
23 Nisan 2021 - 18:34
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerli kripto para şirketi Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in 3 ayrı hesapta bulunan 31 milyon TL parasına el konulduğunu açıkladı. Soylu, Özer hakkında Kırmızı Bülten çıkarılması üzerine "Arnavutluk güvenlik güçleri bu konudaki hazırlıklarını yapıyorlar. Zannediyorum ki bu konuda inşallah yakalanması gerçekleştirilir ve Türkiye'ye getirilir inancındayız" dedi.

Soylu, Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılığına imza atarak 2 milyar dolarla yurt dışına kaçan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında şöyle konuştu:

"Maliyetinin ne kadar olduğunu bilmemekle birlikte burada bir olayla karşı karşıyayız. Günler geçtikçe bunun etkilerinin ne olduğunu hep birlikte göreceğiz. Tabi bu olay duyulur duyulmaz gerekli hukuki ve idari tedbirler alındı. Bize düşen bir tarafı da var bunun. Hem Türkiye’de mi değil mi, tabii yurt dışında olduğu ortaya çıktı.

Hemen bu olay duyulur duyulmaz Emniyet Genel Müdürümüz, Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile görüşme gerçekleştirdi. Oradaki Emniyet Genel Müdürü de bize uzak değil. Eğitimini Türkiye’de almış, benim de tanıdığım bir arkadaşımızdı.

Yine orada ardından hemen sayın İçişleri Bakanı ile görüştüm, seçim bölgesindeydi. Uzun uzadıya konuşma yaptık bu konu ile ilgili. Bu esnada da ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili Adalet Bakanlığı’na uluslararası yakalama kararı gönderdi. Biz de bu arada sistemimizi hazır tuttuk. Hemen gece yarısı bu kararı almadan önce görüşmelerimizi gerçekleştirdik, gece yarısı Interpol’e bildirdik ve sabah 10.00 itibarıyla işlemler kırmızı bülten açısından tamamlanmış oldu.

"BANKA HESAPLARINDA BULUNAN 31 MİLYON LİRAYA EL KONULDU"
Özer’in Türkiye’deki mal varlığına el konulduğunu vurgulayan Soylu, şöyle konuştu:

"Şahsın Türkiye’de 3 ayrı hesapta bulunan 31 milyon lirasına el konuldu. Oraya girerken de 290 bin dolar civarında bir beyanda bulunmuş. Onu da biliyoruz. Onu da oradan teyit ettik. Tabi orada şimdi Arnavutluk güvenlik güçleri bu konudaki hazırlıklarını yapıyorlar. Zannediyorum ki bu konuda inşallah yakalanması gerçekleştirilir ve Türkiye’ye getirilir inancındayız"


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • bir bitmediniz.
    3 hafta önce
    Bu iktidar kendini cok Komik duruma getirdi yahu....Suraya bak Adamin 31 Milyonuna el koymuslar...Herif 2 MILYAR'I ***ürmüs sen 31 Milyon'a el koyuyorsun bari gülünc duruma düsme...