İstanbul Valiliği, Ekrem İmamoğlu'nu böyle hedef aldı

İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 23 Nisan töreninin özensiz olması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü’ne gösterdiği tepkiye ilişkin bir açıklamada yaptı.

İstanbul Valiliği, Ekrem İmamoğlu'nu böyle hedef aldı
23 Nisan 2021 - 16:03
İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun, 23 Nisan için düzenlenen Taksim Cumhuriyet Anıtı’ndaki tören sonrası yaptığı açıklamalara, “Böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz” diyerek cevap verdi. 

İstanbul Valiliği’nden, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarına yazılı cevap geldi. Valilik yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bugün gerçekleştirilen çelenk töreni sonrasında yapılan bazı açıklamalar nedeniyle aşağıdaki hususların kamuoyuna bildirilmesi zorunluluğu doğmuştur. Bugün saat 09.00'da Beyoğlu İlçemizdeki Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda 'Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği'nin 5. maddesiyle düzenlenmiş bulunan 'Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' törenleri dahilinde çelenk töreni icra edilmiştir. İlimizde bu yıl yapılacak tören ve etkinlikler bir haftalık zaman dilimine yayılmış, hangi kurumun, hangi görev ve sorumlulukları üstlenecekleri ve etkinliklere dair bütün hususlar, yazılı olarak ilgili kurumlarımıza bildirilerek kamuoyuna duyurulmuştur.

Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada “özensiz ve yakışıksız” bir dilin tezahürü olmuştur.

23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz."

İMAMOĞLU İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ LEVENT YAZICI’YI KINAMIŞTI 
İBB Başkanı İmamoğlu, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen tören sonrası yaptığı açıklamada, “Hadsiz bir bayram çelenk koyma töreni yaptı. İstanbul’a yakıştığını düşünmüyorum. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü bunu ilk defa da yapmıyor. Aynı özensizlik geçen sene de vardı” sözlerini kullanarak İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’yı kınamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum