Van Valiliği "Görüntüler eski, geçişler yüzde 50 azaldı" dedi, vatandaş kaçak giren Afganları görüntüledi!

Taliban’ın Afganistan’daki hakimiyetini artırması ile İran üzerinden Türkiye’ye kaçak giren Afganların görüntülerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Van’da yaşayan bir vatandaşın kaydettiği görüntülerde sabahın erken saatlerinde dağları aşarak sınırdan yeni kaçakların girdiği görülüyor.

Van Valiliği "Görüntüler eski, geçişler yüzde 50 azaldı" dedi, vatandaş kaçak giren Afganları görüntüledi!
08 Ağustos 2021 - 10:34 - Güncelleme: 08 Ağustos 2021 - 22:35
Van Valiliği dün öğlen saatlerinde bazı sosyal medya platformlarında bir grup düzensiz göçmenin koştuğu görüntülerin yer aldığı videonun güncel bir olaymış gibi yansıtıldığı belirterek açıklama yapmış ve kentteki düzensiz göçmen sayısında yüzde 50'ye yakın düşüş yaşandığını bildirmişti. 

Valiliğin açıklaması üzerinden 24 saat geçmeden Van sınırında yaşayan bir köylü tarafından kaydedilen görüntüler sınırlardan yeni kaçakların girdiği görüldü. Görüntülerin ardından sorunun büyüklüğü bir kez daha gözler önüne serildi.

“BİZ KENDİMİZİ DOYURAMIYORUZ, BUNLARLA NASIL BAŞA ÇIKACAĞIZ”
Kaçak giriş yapankarı sabahın erken saatlerinde kaydeden köylü, “Görüyorsunuz benim anlatmama gerek yok. Diyorlar ki ‘Mülteci, göçmen yoktur’ E kardeşim bunlar nereden gelmiş o zaman? Şöyle göstereyim size, her tarafta mülteci, göçmen! Biz bunlarla nasıl başa çıkacağız, biz kendimizi doyuramıyoruz” ifadeleri ile Van’daki göçmen sayısının yüzde 50 oranında azaldığı söylenen açıklamaya tepki gösterdi.

İşte o görüntü; YORUMLAR

  • 1 Yorum