Galatasaray başkanlığına aday olmuştu! Tuncer Hunca'nın şirketi konkordato istedi

Galatasaray'da 2 ay önce gerçekleştirilen başkanlık seçimlerine aday olan Tuncer Hunca'nın şirketi konkordato istedi.

Galatasaray başkanlığına aday olmuştu! Tuncer Hunca'nın şirketi konkordato istedi
08 Ağustos 2021 - 10:12
Türkiye'nin kozmetik devlerinden olan ve Galatasaray başkanlığına aday olan Tuncer Hunca'nın 200 milyon TL cirolu Hunca Kozmetik dahil 3 şirket için konkordato talep etti.

Hürriyet'in haberine göre, mali darboğaz içine düşen firmalara bir tür ‘koruma’ sağlayan ve bu süreçte şirketlerin toparlanmasına imkân tanıyan konkordatoya 65 yıllık Hunca Kozmetik AŞ ile grup şirketleri Hunca Ambalaj AŞ ve Hunca Life Kozmetik Pazarlama AŞ de başvurdu. Söz konusu şirketlerin yanı sıra Tunçer Hunca, Zeynep Hunca ve Esra Yıldızoğlu için de konkordato istedi.

KARAR HEMEN ÇIKTI
İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuru 2 Ağustos günü yapıldı. Mahkeme yapılan başvuruyu 2 gün içinde karara bağladı. Mahkeme önceki gün üç şirkete ve sahiplerine yönelik 3 aylık geçici mühlet verdi. Bu kararla birlikte, şirketler ve sahipleri hacizlere karşı korumaya alınmış oldu.

Bu karar, daha önce yapılmış olan icra takip taleplerini de kapsıyor. 4 Kasım 2021’e kadar geçici mühlet verilen şirketlere yönelik 3 kişilik de komiser heyeti atandı. Dr. Murat Oruç, Bağımsız Denetçi SMMM İrfan Demirci ve Dr. Halil İbrahim Alparslan, Hunca Grubu şirketlerinin geçici komiser heyeti olarak görev yapacak.

BORÇLARIN BÜYÜK KISMI BANKALARA
Hunca Kozmetik’in avukatı Av. Doğuş Can Çiçekli, borçların büyük bir bölümünün bankalara olduğunu kaydederek şunları kaydetti:

“Bundan sonraki süreçte alacaklıları zarara uğratmadan, doğrudan ve dolaylı 1000’in üzerindeki insanı işsiz ve zor durumda bırakmadan konkordato kurumunun tüm kurallarına riayet edilerek projeyi tasdik ettirmeyi ve dün olduğu gibi bugün de şirketin ülkemize yarattığı katma değeri artırmayı amaçlıyoruz.”

KOZMETİKTE İLKLERE İMZA ATTI
Ünlü kozmetik markasının temeli 1957’de Adnan Hunca tarafından atıldı. Adnan Hunca’nın 2017’de vefatı sonrası grup ikinci kuşaktan isimlerin yönetimi altında. Hunca, Türkiye’de ilk kez erkek parfümü ve saç kremi üretimini yapması ile biliniyor. Bundan 20 yıl kadar önce Çerkezköy’de kurduğu fabrika ise Balkanlar ve Ortadoğu’nun en büyük kişisel bakım ürünleri fabrikasıydı. Hunca ürünleri 140’a yakın ülkeye ihraç ediliyor.

TUNCER HUNCA KİMDİR? ADAYLIKTAN SON ANDA ÇEKİLMİŞTİ
Tuncer Hunca, Louisiana State Üniversitesi Kimya ve Pazarlama bölümü mezunudur. Tuncer Hunca, yüksek lisansını ise İstanbul Üniversitesi İşletme üzerine yapmıştır.

Aynı zamanda Hunca Kozmetik’in de sahibi olan Tuncer Hunca, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirketinin ikinci kuşak temsilcisi olarak pazarlama sektöründe 32 yıllık bir deneyime sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Galatasaray'da geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde başkan adayı olan Tuncer Hunca, seçimlere az bir süre kala Eşref Hamamcıoğlu'na destek vereceğini belirterek adaylıktan çekilmişti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum