Türkiye, yaşamına son veren 20 yaşındaki Enes Kara'ya ağlıyor: "Ahh be çocuk!"

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Enes Kara'nın intiharı ve geride bıraktığı not Türkiye'yi derinden sarstı. Zorunlu olarak cemaat yurdunda kaldığını belirten Kara'nın yaşamına son vermesinin ardından on binlerce mesaj paylaşıldı.

Türkiye, yaşamına son veren 20 yaşındaki Enes Kara'ya ağlıyor: "Ahh be çocuk!"
11 Ocak 2022 - 11:48 - Güncelleme: 11 Ocak 2022 - 12:11

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara, intihar ederek yaşamına son verdi. 20 yaşındaki Kara, yaşamına son vermeden önce yayınladığı videoda zorunlu olarak cemaat yurdunda kaldığını ve baskı gördüğünü söyledi.

Aykiri.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak'ın gündeme getirdiği Kara'nın yaşamına son vermesi Türkiye'yi derinden sarstı. Sosyal medyadan on binlerce mesaj paylaşıldı. Ünlülerden siyasilere birçok isim Kara'nın ölümü sonrasında paylaşım yaptı.


Şarkıcı Demet Akalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Enes Kara. ahhh be çocuk" ifadelerini kullandı.

Eski MHP milletvekili Sinan Ogan ise, "Gencecik çocuğun hayatını karartmışlar. Çok yazık. Dinlerken insanın içi parçalanıyor. Yurt konusunda devlet tekeli derhal sağlanmalıdır. Bütün yurtlar devlet eliyle açılmalı, işletilmeli, üniversiteyi kazanan her genç için yurt ücretsiz olmalıdır. Başka yolu yok" açıklamasında bulundu.


Enes Kara'nın yaşamına son vermesinin ardından yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum