TFF'den Avrupa Süper Ligi açıklaması

Avrupa'nın önde gelen 12 kulübünün kurduğu Avrupa Süper Ligi ile ilgili tartışmalara Türkiye Futbol Federasyonu da katıldı. TFF'den yapılan açıklamada kurulan ligin anlamsız olduğu ileri sürüldü.

TFF'den Avrupa Süper Ligi açıklaması
19 Nisan 2021 - 15:52

Avrupa'nın önde gelen 12 futbol kulübünün kendi aralarında kurduğu ve adını Avrupa Süper Ligi adını verdikleri organizasyona ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu da yaptığı yazılı açıklama ile organizasyona karşı olduklarını beyan etti.

İşte TFF'den gelen açıklama:

Bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip etmekteyiz.
Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, başta futbolumuzun çatı kurumları olan FIFA ve UEFA olmak üzere tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı olan futbol ailesinin her ferdinin yanında olduğumuzu açık bir şekilde beyan ediyoruz.

UEFA BAŞKANI CAFERIN'E GÜVENİYORUZ
Bu kapsamda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz.

Önemli olan, zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte, bu oyunun geleceği için bireysel değil birlik beraberlik içerisinde hareket etmek ve bu yönde kararlar almaktır. 


Futbolun geleceği adına, söz konusu oluşumda yer alan kulüpleri, başlattıkları bu ayrılıkçı eylemden bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz. 

Yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bu harekete haklı bir tepki gösteren Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na sergiledikleri bu duruş için Türk futbolu adına teşekkür ediyoruz. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum