Temel Karamollaoğlu, Erdoğan'ı yalanladı: Şaşırdım ve üzüldüm

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Temel Bey'in yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmıyor" açıklamasına cevap verdi. Erdoğan'ı yalanlayan Karamollaoğlu, "Hem şaşırdım hem de üzüldüm" dedi.

Temel Karamollaoğlu, Erdoğan'ı yalanladı: Şaşırdım ve üzüldüm
18 Kasım 2021 - 10:29

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleşen görüşmenin ardından tartışmalar sürüyor.

ERDOĞAN, KARAMOLLAOĞLU'NU YALANLAMIŞTI
Karamollaoğlu'nun Beştepe'deki görüşmenin ardından yaptığı açıklamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temel Bey’in yaptığı açıklamalar maalesef gerçeği yansıtmıyor. Burada tek doğru olan 50+1 açıklaması. Bunun dışındaki açıklamalarından dolayı maalesef çok üzgünüm. Biz bu görüşmede iki kişiydik. Sadece Temel Bey ve ben vardık. İade-i ziyaret düşünüyordum, ancak bu sakıt oldu" demişti.

KARAMOLLAOĞLU DA ERDOĞAN'I YALANLADI
Erdoğan'ın bu sözlerine Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu Sputnik Türkiye Radyosu'nda yaptığı konuşmada yanıt verdi. Karamollaoğlu, "Son derece şaşırdım ve üzüldüm. Ne söylemişim de doğru değil" diyerek tepkisini gösterdi.

Karamollaoğlu, "Şahsen hem şaşırdım hem de üzüldüm. Ben konuşmadan hemen sonra dostane bir görüşme oldu. Her noktada anlaşmamak üzere anlaştık dedim. Birçok konuya temas ettik. Sayın Erdoğan'ın '50+1 hariç hiçbirisi doğru değil' Ne söylemişim de doğru değil? Çok üzüntü verici bir durum" dedi.

NELER OLMUŞTU?
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Beştepe’de kabul etmişti.

2 saat 20 dakika süren görüşmenin ardından Karamollaoğlu, şunları aktarmıştı:
"Erdoğan sistemi 'istikrar' için savundu, sadece '50+1’in mahsurlu olduğunu anladık. 50+1’i o zaman bu kadar sıkı bir şeye bağlamamamız gerekirmiş. Onun farkına vardık' dedi.

Aksaklıkları da ifade ettim. Sayın Cumhurbaşkanı, ekonomik yönden de dış politikadaki gelişmeler yönünden de her şeyin dört dörtlük olduğu kanaatinde. Hiç problem görmüyor kendisi. Ben dedim ki, “Size gelen bilgilerde en azından yanlışlıklar, farklılıklar olabilir.” O aynı kanaatte değil.

Ülkede ekonomide de problemlerin olduğunu Sayın Cumhurbaşkanı'na söyleyince, ‘Bunlar abartılıyor' karşılığını verdi.” 


YORUMLAR

  • 0 Yorum