Erdoğan'dan Temel Karamollaoğlu'na tepki: Tek doğru sözü orasıydı

Erdoğan'ın Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını AKP MKYK'da anlattığı belirtildi. Erdoğan'ın, Karamollaoğlu'nun "Yüzde 50+1" dışındaki açıklamaların doğru olmadığını söylediği ve iade-i ziyaretten vazgeçtiği ifade edildi.

Erdoğan'dan Temel Karamollaoğlu'na tepki: Tek doğru sözü orasıydı
17 Kasım 2021 - 10:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP MKYK'da Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında konuştuğu belirtildi.

Karamollaoğlu'nun bir tek yüzde 50+1'e ilişkin açıklamasının doğru olduğunu onun dışında yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirten Erdoğan'ın kurmaylarına "İade-i ziyaret düşünüyordum, bu sakıt (düşmüş) oldu" dediği öğrenildi.

AKP'ye yakın Yeni Şafak'ın aktardığına göre Karamollaoğlu'nun görüşmeye ilişkin açıklamalarına değinen Erdoğan'ın, "Temel Bey'in yaptığı açıklamalar maalesef gerçeği yansıtmıyor" dediği belirtildi.

İADE-İ ZİYARETTEN VAZGEÇTİ
Karamollaoğlu'nun bir tek yüzde 50+1'e ilişkin açıklamasının doğru olduğunu, onun dışındaki konuşmaların geçmediğini aktaran Erdoğan'ın, "Dediği tek doğru orasıydı. Bunun dışındaki açıklamalarından maalesef çok üzgünüm. Biz bu görüşmede yalnızdık, bir tek Temel Bey ve ben vardık. İade-i ziyaret düşünüyordum, bu sakıt (düşmüş) oldu" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

NE KONUŞULMUŞTU?
Karamollaoğlu, Beştepe'de Erdoğan'la yaptığı görüşmeye ilişkin,  şunları aktarmıştı: "Erdoğan sistemi 'istikrar' için savundu, sadece '50+1’in mahsurlu olduğunu anladık. 50+1’i o zaman bu kadar sıkı bir şeye bağlamamamız gerekirmiş. Onun farkına vardık' dedi.

Aksaklıkları da ifade ettim. Sayın Cumhurbaşkanı, ekonomik yönden de dış politikadaki gelişmeler yönünden de her şeyin dört dörtlük olduğu kanaatinde. Hiç problem görmüyor kendisi. Ben dedim ki, “Size gelen bilgilerde en azından yanlışlıklar, farklılıklar olabilir.” O aynı kanaatte değil."


YORUMLAR

  • 0 Yorum