Temel Karamollaoğlu ve Erdoğan görüşmesinin perde arkası!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği 2 saatlik görüşme hakkında açıklamalarda bulundu.

Temel Karamollaoğlu ve Erdoğan görüşmesinin perde arkası!
13 Kasım 2021 - 09:05 - Güncelleme: 13 Kasım 2021 - 10:32

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmenin detayları hakkında Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuştu. Sistemle, ekonomi ve dış politikayla ilgili endişeleri aktardığını söyleyen Karamollaoğlu, "Tayyip Bey, ülkenin gidişatından memnun" dedi.

Öztürk’e konuşan Karamollaoğlu şunları kaydetti:
"Sayın Cumhurbaşkanı'nın şu konularda dikkatini çekmeye çalıştım. 1- Başkanlık sistemi bize uygun değil, değiştirilmeli. 2- Türkiye'de ekonomi ve dış politikada gidişat endişe verici.

Denetlenemeyen bir başkanlık sistemi oluşmuş… Sistemde, bütün yetki tek kişide. Bunun mahsurlu olduğunu ifade ettim. Sayın Cumhurbaşkanı yönetimin normal olduğunu belirtince anlaşamamakta anlaştık.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde değişiklik düşünmediğini çok açık ifade etti. Ben de sistem değişikliğini önemsediğimi, bu olmadan seçim ittifakı da olmayacağını belirttim.


"YANLIŞ AKTARILIYOR"
Ülkede ekonomide de problemlerin olduğunu Sayın Cumhurbaşkanı'na söyleyince, ‘Bunlar abartılıyor' karşılığını verdi. ‘Bunları söyleyecek, sizin görüşleriniz dışında da ifade edecek kişilere ihtiyaç var. Bunlar olmazsa bir fikrin olgunlaşması mümkün olmaz' dedim. O da ‘Şu an kurulan sistemde istişarelere yer verildiğini' ifade etti.

Fındık üreticisinin, ihracatın dolar bazındaki değerinin altında ücret almasının makul olmadığını söyleyince, ‘Hayır, fındık üreticisi çok memnun' karşılığını verdi. ‘Bu kanaat biraz size yanlış aktarılıyor' dedim.


"İŞLER İYİ GİDİYOR' KANAATİ VAR"
Cumhurbaşkanı'nda ‘işler iyi gidiyor' kanaati var. Tayyip Bey, ülkenin gidişatından memnun. Kendisine bu bilgileri getirenler, memnun olması kanaatini geliştirmesini onda oluşturmuş. Veya kendisi başka türlü kanaatler gelse de gidişatın doğru olduğuna inanıyor.

Sayın Cumhurbaşkanı ana muhalefet partisi ve liderini hedefine koymuş durumda. Şunu dedim, ‘Mutlaka bir yumuşamaya ihtiyaç var. Biz Türkiye'yi kamplaştırmamalıyız. Siyasilerin bu hususta özen göstermeleri icabet eder.' Ama bunu iğneleme noktasına götürmedim. Kendisinin de herhangi bir ifadesi olmadı."

"
ERDOĞAN İTTİFAK TEKLİF ETTİ"
Temel Karamollaoğlu, Tayyip Erdoğan'ın ittifak teklif ettiğini söyledi, “Bu yönetim tarzında anlaşmadan bir birlikteliğin mümkün olmayacağını belirttim” dedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum