Mehmet Özhaseki'den LGBT açıklaması: Hepsinin başımızın üzerinde yeri var!

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, LGBT ile ilgili bir soruya "Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var" şeklinde yanıt verdi.

Mehmet Özhaseki'den LGBT açıklaması: Hepsinin başımızın üzerinde yeri var!
16 Kasım 2021 - 08:51

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hafta sonu TV100'de yayınlanan “Deniz Tural ile Siyasetin Ev Hali” isimli programa konuk oldu.

Tural’ın “Sayın Bakanım benim şansımın direk merak ettiği bir konu var, yani bu konuda sizin görüşlerinizi merak ediyorum. LGBT’li bireylerle ilgili düşünceleriniz nedir?” şeklindeki sorusuna Özhaseki dikkat çeken bir yanıt verdi.

Özhaseki, "Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var. Onu Allah'ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygı duymaktan başka elimizden bir şey gelmez bana göre" ifadelerini kullandı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Şubat ayında yaptığı açıklamada LGBT ile ilgili "Yok öyle bir şey. Bu ülke millidir, manevidir ve bu değerlerle geleceğe yürümektedir" demişti.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ahmet DAĞCI
  3 hafta önce
  böyle bir laf etmek için akıldan yoksun olmak lazım bence
 • Mert
  3 hafta önce
  Dünya değmez, gel gel de bir tövbe etde kurtul bu kadar Kul hakkından silkelen. Yanlışlar yaptığını itiraf et, gideceğin gireceğin yer bir karanlık mezar. Otesini ahirette başına neler gelecek onu sen düşün. Bak ben senden çok daha dindar Takva sahibi biriyim. Boğazımdan haram lokma geçmedi Kul hakkına girmedim diye biliyorum ben bu halimle korkuyorum. Bilmem başkasının hakkı geçdiyse Rabbim biliyor onu bilemem. Zararın neresinden dönersen kar kardır. Firavun ve Ebu Cehil’ler gibiler bile bu Dünya’ya veda ettiler. Senin özendiğin Padişahlar bile o makamı tahtı bıraktı gittiler. Ey Tayyip Erdoğan! şöyle bir düşün ‘’neydin, ne oldun, ne olacaksın’’? Nerelerden geldin o makama oturdun, kıçında yamalı pantolon, ayakkabın çivili su alır, çeketinin yakası yağırlı, cebinde beş meteliğin olmadığı günleri hatırla. Vakiz zaman çok geçe olmadan 84 Milyon halkı yakıp kavurmadan, Tövbe et pişmanlık duygularını harekete geçir nefsine esir olma.