Tanju Özcan: "Yabancı uyrukluların faturasına 10 kat zam yapılacak, bu misafirlik çok uzadı!"

Türkiye'nin demografik yapısı için büyük bir tehdit oluşturan Suriyeliler için aldığı önlemlerle hafızalara kazınan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni bir açıklama yaptı. Özcan, "Yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacağız. Bu misafirlik çok uzadı. Gitsinler istiyoruz. Benim askerim Suriye'de şehit düşüyor. Burada jöleli adamlar milletin karısına kızına bakıyor" dedi.

Tanju Özcan: "Yabancı uyrukluların faturasına 10 kat zam yapılacak, bu misafirlik çok uzadı!"
26 Temmuz 2021 - 17:27 - Güncelleme: 26 Temmuz 2021 - 17:50
Türkiye, son dönemde sınırlardan kaçak girişleri ve Suriyelilerin geri gönderilmesini tartışmaya devam ediyor. Son olarak, Türkiye'nin demografik yapısını açıkça tehdit eden Suriyelilere yönelik aldığı tedbirlerle adından söz ettiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Belediye Başkanı seçildikten sonra, mültecilere belediye bütçesinden verilen ayni ve nakdi yardımları kesen CHP'li Tanju Özcan, yeni kararlar aldıklarını söyleyerek, şehirde yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacaklarını açıkladı. 

Yardımları kesmelerine rağmen Suriyelilerin Bolu'dan gitmediğini söyleyen Özcan, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız” dedi.

Özcan şöyle devam etti;
"Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin.

"BANA FAŞİST DİYECEKLER, HİÇ UMURUMDA DEĞİL!"
Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana 'faşist' diyecek. Hiç umurumda değil"YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adam
    2 ay önce
    Başgan sonuna kadar haklıda ...ama millet horul horul uyuyor istersen top patlat!!!