Erzurum'da Suriyeli sığınmacıları polisi böyle taşladı

Erzurum'da Suriyeli çocuklar pazarcıları taşladı. Pazarcıların çocuklara tepki göstermesi üzerine kavga büyüdü ve Suriyeli aileler kavgaya karıştı. Bıçak, sopa ve taşların kullanıldığı kavgada, Suriyeliler polisi taşladı.

Erzurum'da Suriyeli sığınmacıları polisi böyle taşladı
22 Temmuz 2021 - 19:30
Erzurum merkez Yakutiye İlçesi Rabia Ana Mahallesi’nde kurulan semt pazarında Suriye uyruklu çocukların pazarcılara taş atması sonucu taşlı sopalı bıçaklı kavga çıktı. Kavgada iki kişi bıçakla yaralandı. Suriyeliler, kavgayı ayırmak için müdahale eden polis ekiplerine de taşlarla saldırdı.

PAZARCILARIN TAŞLANMASIYLA BAŞLADI
Erzurum’un merkez Yakutiye ilçesi Rabia Ana Mahallesi’nde Suriye uyruklu çocuklar, mahallede kurulan pazarcılara taş attı. Pazarcıların çocuklara bağırması üzerine Suriyeliler, bıçak, taş ve sopalarla pazarcılara saldırdı. Kavgada iki kişi karnından ve kolundan yaralandı. Yaralılar pazar yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

EK ÇEVİK KUVVET EKİPLERİ SEVK EDİLDİ
Erzurum Emniyet Müdürlüğü, pazar yerine çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi sevk etti. Suriyeliler bu kez de kavgaya müdahale etmek isteyen polis ekiplerine taşlarla saldırdı. Polis ekipleri duruma biber gazı ve coplarla müdahale ederek tarafları zor sakinleştirdi. 2 kişinin bıçakla yaralandığı kavgada 7 kişi gözaltına alındı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum