Turgay Yıldız hayatını kaybetti! Turgay Yıldız kimdir

Tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız'dan acı haber. Levent Üzümcü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Turgay Yıldız'ın yaşamını yitirdiğini duyurdu. Yıldız bir süredir hastanede yoğun bakımdaydı.

Turgay Yıldız hayatını kaybetti! Turgay Yıldız kimdir
22 Temmuz 2021 - 13:29 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 13:39

Tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız'dan acı haber geldi.

Geçirdiği kalp krizi sonrasına anjiyo olan ve bir süredir hastanede yoğun bakımda tutulan Yıldız hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı henüz 65 yaşındaydı.

Son yıllarda Twitter üzerinden çektiği siyasi mizah içerikli videolarla milyonlarca kişiye ulaşan Yıldız'ın ani ölümü sevenlerini ve takipçilerini yasa boğdu.

LEVENT KIRCA'NIN YERİNİ DOLDURMAYA BAŞLAMIŞTI
Türkiye'de siyasi mizah geleneği Levent Kırca'nın vefatıyla son bulmuştu. Turgay Yıldız özellikle gündemdeki konulara ilişkin yaptığı canlandırmalar ve mizah videolarıyla bu boşluğu dolduruyordu. 

Kendisine has taklit yeteneği ve şiveleriyle büyük bir hayran kitlesine ulaşan Yıldız, geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirmiş ve anjiyo olmuştu. Yıldız, bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Ünlü sanatçının vefat haberini Levent Üzümcü twitter adresinden duyurdu.

TURGAY YILDIZ KİMDİR
3 Mart 1965 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi.
İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1986-87 öğretim yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.
Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev aldı. TRT Ankara Televizyonu'nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.
1994-1999 yılları arasında Flash TV'de 'Nargile Kahvesi', 'Sabah Kahvesi', 'Bizim Bakkal', 'Akşam Tıraşı', 'Düm Teke Tek' adlı programların yapımcılığını ve Bahadır Tokmak ile sunuculuğunu yaptı. Aynı kanalda 'Şeytan Bunun Neresinde?' isimli müzik programı sundu.
1997 yılında Show TV'de yayınlanan 'Sonradan Görmeler' adlı dizide oyunculuk yaptı.
Turgay Yıldız, BRT TV'de 'Teber ile Muteber' adlı haftalık kabare programının yazarlık ve oyunculuğunu üstlendi.
Ege TV'de 'İyi Egeler' adlı programı yine Bahadır Tokmak ile birlikte sundu. TRT Ankara Televizyonunda Turgay Bostan'ın yönetmenliğinde 'Bu Toprağın Sesi' programında 'Beter ile Şeker' adlı dizinin yazarlık ve oyunculuğunu Bahadır Tokmak ile gerçekleştirdi. 2008 yılında TRT 1'de yayınlanan 'Baba Ocağı' dizisinde rol aldı.
TRT Ankara Televizyonu'nun hazırladığı 'Umutla Yaşamak' adlı çocuk sorunlarının konu edildiği programın sunuculuğunu yaptı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum