Süleyman Soylu'dan Sedat Peker için savcılığa suç duyurusu!

Süleyman Soylu, avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Sedat Peker'in videolarda yönelttiği iddialar ile ilgili araştırma yapılmasını istedi. Bakan Soylu ayrıca Peker hakkında "hakaret ve iftira" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Süleyman Soylu'dan Sedat Peker için savcılığa suç duyurusu!
17 Mayıs 2021 - 13:56 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 14:40

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri yönetmek suçlamasıyla aranan Sedat Peker'in kendisine yönelik iddiaları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. İddiaların araştırılması ve soruşturulmasını talep eden Soylu, Peker hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca Soylu, Peker ile beraber hareket edenlerin tüm iletişim ve irtibatlarının tespit edilmesi istedi. 

Soylu’nun avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan başvuruda, organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında operasyon yapıldığı hatırlatılarak “İçişleri Bakanı olan müvekkilimin bilgisi dahilinde yapılan bu operasyon sonrası organize suç örgütü lideri, özellikle müvekkilimin kendisiyle ilgili açıklamalar yapmasından sonra müvekkilim hakkında da gerçeğe aykırı, tamamen algı yaratmaya yönelik uydurma içerikli video yayımladı. Söz konusu videoların içeriği incelendiğinde müvekkilim ile ilgili daha önce de kötü niyetli çevrelerce dile getirilen dedikodu niteliğinde hususlar ile birlikte uydurma hikayelerle iftira ve hakaretlerde bulunulduğu kolaylıkla tespit edilebilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Peker’in yayınladığı videolardaki çarpıcı iddiaların ardından “Söz konusu videoda iddia edilen, DYP Genel Başkanlığı adaylığı sürecinde müvekkilimin kongre salonuna, teşkilat binalarına sokulmadığı, şüphelinin de o süreçte müvekkilime yardım ettiği, şüpheliye korumanın müvekkilim tarafından verildiği, hakkında dosya hazırlandığına dair müvekkilim tarafından şüpheliye haber verildiği, müvekkilimin İstanbul'u kendisinin yönetmediğini, başkaları tarafından yönetildiğini söylediği, şüphelinin yurt dışına kaçışı sürecinde haber aldığı, yurt dışından dönüşüne dair kendisine söz verildiği iddiaların araştırılmasını talep ediyoruz.” açıklaması yapıldı.

Öte yandan, dilekçede yer alan açıklamada Peker’in 20 Mayıs 2020 tarihinde yayınladığı bir video ile kendisine yönelik düzenlenen operasyonun ardından yayınlamaya başladığı videoların çeliştiği belirtilerek “FETÖ üyelerinin dile getirdiği bazı iddiaların, yine bazı kesimlerce yapılan dedikoduların asılsız olduğunu 'Sayın İçişleri Bakanı beni kaçırmış. Bakan ile hayatımda bir kere yan yana gelmedik veya hiçbir özel dostluğu gerektirecek bir durum olmadı, tanımıyorum.' diyerek yalanlamışken kendisine ve örgüt üyelerine yapılan operasyon sonrası bu kez daha önce yalanladığı iddiaları, dedikoduları kendisinin söylemesi basit bir çelişki değil videonun operasyonel amaçlarla yayımlatıldığını ortaya çıkaran önemli bir durumdur” açıklamasında bulunuldu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum