"Sezgin Baran Korkmaz ile yemek yiyen Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli" haberine erişim engeli!

Sezgin Baran Korkmaz'ın hakkında "Kara para aklama" soruşturmasının başlatıldığı günlerde, Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli ile bir restoranda çekilen fotoğrafına dair yapılan haberimize erişim engeli getirildi.

"Sezgin Baran Korkmaz ile yemek yiyen Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli" haberine erişim engeli!
01 Temmuz 2021 - 19:32
Sezgin Baran Korkmaz'a "Kara para aklama" suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı günlerde, SBK'nın Tekman Savaş Nemli ile yemek yerken çekilen fotoğrafına dair yapılan haberimize erişim engeli getirildi.

Sezgin Baran Korkmaz‘ın Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli ile aynı masada yemek yediği anlara ait fotoğrafa dair yapılan haberler, "Kişilik hakları ihlali" gerekçesiyle, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin 1 Temmuz 2021 tarih ve 2021/7867 sayılı kararı ile erişime engellendi. 

NE OLMUŞTU?
Ankara'nın tanınan restoranlarından biri olan Tavacı Recep Usta'da çekilen fotoğrafta Sezgin Baran Korkmaz ve Avukatı Mehmet Demir'in masada hararetli bir konuşma yapıyordu. Korkmaz'ın karşısında oturan kişinin ise Yargıtay 7. Daire üyesi Tekman Savaş Nemli olduğu görülüyordu.

Söz konusu görüşmeden 3 ay sonra Sezgin Baran Korkmaz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı ile mal varlığına tedbir konulması ve yurtdışına çıkış yasakları kaldırıldı. Sezgin Baran Korkmaz, yasakların kaldırılması ile birlikte yüklü miktarda parayla birlikte yurtdışına kaçtı.

SAVAŞ NEMLİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli, söz konusu fotoğraf hakkında açıklama yapmış ve
Sezgin Baran Korkmaz ile birlikte yemek yediği fotoğrafı doğrulamıştı. Nemli, şu ifadeleri kullanmıştı;
"Adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım."


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • dayı
    3 ay önce
    Sarımısak gelin olmuş kırk gün sonra kokusu çıkmış. Bugün yasakladınız peki yarın ne olacak?