Zam manyağı olduk! Neye ne kadar zam geldi, işte tüm detaylar...

Türk vatandaşları Temmuz ayına büyük bir şok yaşayarak başladı. Art arda gelen zamlar vatandaşın tepkisine neden olurken, Süleyman Soylu'nun sözleri akıllara geldi. Peki neye ne kadar zam geldi? İşte tüm detaylar...

Zam manyağı olduk! Neye ne kadar zam geldi, işte tüm detaylar...
01 Temmuz 2021 - 13:33
Türk vatandaşları Temmuz ayına, elektrik, doğalgaz, LPG, alkol ve üniversite harçlarına gelen zamlarla başladı. Art arda gelen zamlara vatandaşın tepkisi sürerken Süleyman Soylu'nun 3 hafta önce söylediği sözler dikkat çekti. İşte gelen zamlar ve tüm detaylar...

ÖNCE ELEKTRİĞE ZAM
Elektrik fiyatlarında 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere tüm abone gruplarına yüzde 15 zam yapıldı.

Gelen son elektrik zammıyla birlikte 2021'in ilk 6 ayında yapılan toplam zam miktarı yüzde 21'e yükseldi.

ERDOĞAN "MÜJDE" VERDİKÇE DOĞALGAZA ZAM GELDİ
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemde sık sık yaptığı "Doğalgaz bulduk, petrol bulduk" açıklamalarına rağmen doğalgaza gelen zamlar devam etti. 2021'in ilk 6 ayında toplam yüzde 6 zam gelirken, Temmuz ayında konuta yüzde 12, sanayide yüzde 20 zam geldi.

LPG'DE ZAMDAN NASİBİNİ ALDI
Elektrik ve doğalgaz zamlarının ardından LPG'ye de zam geldi. LPG'ye 1 Temmuz itibariyle 60 kuruş zam yapıldı. Zammın 26 kuruşu ÖTV'den düşülecek, gerisi pompa fiyatına yansıyacak.

ÜNİVERSİTE HARÇLARIDA ZAMLANDI
Türk vatandaşları, gece boyunca elektrik, doğalgaz ve LPG'ye gelen zamların şokunu yaşarken, bir haberde Resmi Gazete'den geldi. Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, 2021-2022 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerinden alınacak harçlara yüzde 10 zam yapıldı.

ALKOL GRUBUNA İLK ZAM GELDİ
Elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve üniversite harçlarına yapılan zamların ardından alkolde zam furyasına katıldı. Ağırlıklı olarak viski, votka, tekila satan Pernod Ricard grubu, ürünlere zam geldiğini açıkladı. Bu gelen zamların bira ve rakıyı da etkileyeceği ifade edildi.

SÜLEYMAN SOYLU'NUN "TEMMUZ AYINDA EKONOMİ ŞAHLANACAK" DEMESİ
Art arda gelen zamlar sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Haziran'ın ilk haftasında yaptığı açıklama akıllara geldi. 

Süleyman Soylu, Afyonkarahisar'da katıldığı bir mitingde, "Görecekseniz, temmuz ayından itibaren ülkemin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak, öyle bir sıçrayacak ve büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya'sı, Fransa'sı, İngiltere'si, İtalya'sı ve hele o her şeye burnunu sokan ABD'si de çatlayacak, patlayacak" demişti.

Süleyman Soylu'nun kahkahalar atarak yaptığı bu konuşma sonrasında gelen zamlar dikkat çekti. İşte Soylu'nun o açıklaması;  

YORUMLAR

  • 0 Yorum