Yargıtay üyesi Sezgin Baran Korkmaz ile olan fotoğrafını kabul etti

Aykırı'nın gündeme getirdiği Sezgin Baran Korkmaz ve Yargıtay üyesinin birlikte yemek yediği fotoğraf doğrulandı.

Yargıtay üyesi Sezgin Baran Korkmaz ile olan fotoğrafını kabul etti
21 Haziran 2021 - 14:29 - Güncelleme: 21 Haziran 2021 - 14:36

Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli, hakkında "kara para aklamak" suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sezgin Baran Korkmaz ile aynı karede olduğu fotoğrafla ilgili açıklamalarda bulundu.

AKP'li gazeteci Cengiz Aksan'ın, masada Yargıtay üyesini fark etmeden paylaştığı fotoğrafı Aykırı gündeme getirmişti. 

Yargıtay üyesi Türkiye'nin konuştuğu yemeği kabul etti. 

ŞAHSIMIN DA YER ALDIĞI FOTOĞRAF
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nemli, "Şahsımın da yer aldığı fotoğraf üzerine yapılan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

HABER VE YORUMLAR HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIM
Nemli açıklamasının devamında, "Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk. Bunun dışında adı geçen SBK ile herhangi bir hukukum yoktur" dedi.

Nemli şunları söyledi:

"Adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım."


YORUMLAR

  • 0 Yorum