Saray'dan "Cübbeli amiral" itirafı: Yeterli dersleri çıkarmadık!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek'ten "Tarikat evine giden amiral" konusunda itiraf geldi. Çiçek, "Birtakım din kisvesi altındaki bazı grupların milletin başına ne bela açtığını gördük. Yeterli dersleri daha çıkarmadığımız anlamına geliyor" dedi.

Saray'dan "Cübbeli amiral" itirafı: Yeterli dersleri çıkarmadık!
07 Nisan 2021 - 10:00 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 10:06

TSK'ya ait makam aracıyla Ankara'da bulunan bir tarikat evine giden ve askeri üniformanın üzerine giydiği cübbe, sarık ile fotoğrafları ortaya çıkan amiralle ilgili tartışmalar sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Tasvip etmiyoruz" açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek'ten itiraf geldi.

Cumhuriyet'e konuşan Çiçek, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak "Birtakım din kisvesi altındaki bazı grupların milletin başına ne bela açtığını gördük. Bu belayı daha def edememişken, aynı anlama gelebilecek bir kısım davranışlar doğru değil. Yeterli dersleri daha çıkarmadığımız anlamına geliyor" ifadelerini kullandı. 


Konuyu askerlik özelinde de değerlendiren Çiçek, “Askerlik, belli kurallara, disiplinlere uyma mecburiyeti olan bir meslektir. Aksi takdirde askerlik olmaz, orası bir fikir, düşünce kulübü gibi olur. O zaman da disiplin kalmaz. Ben şahsen doğru bulmam. Uymuyorsa, evvela verdiği sözde durmuyor. İkincisi, Türkiye bunca sıkıntı içerisindeyken yerli yersiz tartışmalara da kaynak teşkil ediyor. İçinden geçtiğimiz süreçte, bu sürecin sıkıntılarını da hesaba katarak, herkes sorumlu davranmalı, sorunlu davranmamalı” dedi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum