Tarikat evine giden amiralin, şoförü ve korumasının ifadeleri ortaya çıktı

104 emekli amiralin bildirisiyle yeniden gündeme gelen tekkedeki sarıklı amiral olayıyla ilgili soruşturma genişletildi. Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın şoförü ve korumasının da ifadeleri ortaya çıktı.

Tarikat evine giden amiralin, şoförü ve korumasının ifadeleri ortaya çıktı
07 Nisan 2021 - 08:18 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 09:17
Tekkedeki amiral skandalıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Deniz İkmal Tuğamirali Mehmet Sarı'nın şoförü ve korumasının ifadeleri ortaya çıktı.

Haber Global'de yer alan habere göre, sarıklı fotoğrafı basına yansıyan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın yanı sıra şoförü ve korumalarının da ifadesi alındı.

Bir amiralin sarıklı bir şekilde cemaat etkinliğine katılması ve fotoğraf ve görüntülerinin medyada yer almasıyla birlikte tartışmalar başladı.O amiral için soruşturma başlatıldı.

Amiralin şoförü, verdiği ifadede otomobildeki bayrağın kaldırıldığını, otomobilde asker olduğunun gizlenmeye çalışıldığını söyledi. Amiralin korumaları da fotoğrafları doğruladı.

Sarıklı olarak cemaat etkinliğine katılan Mehmet Sarı'nın 1991 yılında Deniz Harp Okulu'nu  teğmen rütbesiyle tamamladığı belirtildi.

Güvenlik kaynakları soruşturmada sona gelindiğini ve yakın zamanda tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum