Nagehan Alçı'nın "demagoji" yapıyorsunuz sözlerine Tanju Özcan'dan çarpıcı yanıt

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın HaberTürk canlı yayınına katıldı. HaberTürk çalışanlarının sorularını yanıtlayan Özcan ile Nagehan Alçı arasındaki diyalog geceye damgasını vurdu.

Nagehan Alçı'nın "demagoji" yapıyorsunuz sözlerine Tanju Özcan'dan çarpıcı yanıt
29 Kasım 2021 - 10:56 - Güncelleme: 29 Kasım 2021 - 11:18


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, açıklamalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. HaberTürk'ün canlı yayın konuğu olan Özcan, sığınmacılar konusunda iktidara yakınlığıyla bilinen Nagehan Alçı'ya verdiği cevaplarla dikkat çekti. 

Alçı'nın Özcan'ı hedef alan açıklamaları sonrasında konuğa yönelik "Demagoji yapıyorsunuz" sözleri çok sert karşılık buldu. Özcan, sakinliğini koruyarak "Ben sizin gibi değilim. Her dönem fikirilerim, düşüncelerim değişmiyor. Sizin gibi FETÖ zamanında FETÖ ağzıyla, iktidar güçlenince iktidar ağzıyla konuşan biri değilim. Düz bir adamım" ifadelerini kullandı. Bu sözler üzerine Alçı'nın sinirlenmesi dikkat çekti.

ÖZCAN'DAN ALÇI'YA "CUMHURBAŞKANI'NA YALANCI MI DİYORSUNUZ"
Programda dikkat çeken bir diğer bölüm ise Nagehan Alçı'nın sığınmacılar konusundaki iddiaları oldu. Sığınmacılara hiçbir yardım ya da devletin bütçesinden harcama yapılmadığını ileri süren Alçı, iktidarın bu konuda AB'den fonlandığını söyledi.

Alçı'nın bu sözlerine tepki gösteren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise "Cumhurbaşkanı Erdoğan sürekli olarak "40 milyar dolar harcadık" ifadelerini kullanıyor. Bu durumda Cumhurbaşkanı'na yalancı mı diyorsunuz" sorusunu yöneltti.

Özcan'ın 40 milyar dolar ve yalancı çıkışı sonrasında, Alçı'nın "Öyle bir şey söylemiyorum" dediği duyuldu. 

İSTANBUL'DA KÜRT MAFYASININ YERİNİ SURİYELİLER ALIYOR
Nagehan Alçı'nın "Suriyeliler sanki potansiyel suçluymuş gibi bir tablo çiziyorsunuz" sözlerine karşılık olarak şu ifadeleri kullandı:

"Hiç öyle bir şey çizmiyorum. Ben potansiyel suçlular falan dedim mi? Suriyelilerin mafya olmasıyla ilgili o konuşmamı açıp izlerseniz, İstanbul mafyasının nasıl doğduğunu anlatıyorum. İlk mafya neydi? Doğu Karadeniz'den gelen eğitimsiz toplum. İstanbul'da Laz mafyası dediler. Sonra ne oldu? Bunlar para kazandı, çocukları okudu, bıraktılar bu işleri. Bu boşluğu kim doldurdu? Doğu'dan, Güneydoğu'dan gelen eğitimsiz Kürtler doldurdu. Şimdi Kürtler de belli bir eğitim seviyesine geldi. Şu anda büyük bir boşluk var. Bunu kim dolduracak. Eğitimsiz olanlar dolduracak. Aç kalanlar dolduracak."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • solmaz
    1 ay önce
    Özcan başkan sağ ol var ol on ikiden vurdun da alçının yüzü ayakkabı köselesi gibi hiç kızarmadı. SENİNLEYİZ.