Karamollaoğlu, AKP ile ittifak ihtimalini ortadan kaldırdı! Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a olay sözler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Erdoğan ile ittifak ihtimalini bitirdi. Karamollaoğlu, "Erdoğan'da 19-20 yıllık metal yorgunluğu var, iş bitmiş demektir" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, AKP ile ittifak ihtimalini ortadan kaldırdı! Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a olay sözler
28 Kasım 2021 - 21:19


Oğuzhan Asiltürk ve Erdoğan arasındaki görüşmelerle başlayan Saadet Partisi ve AKP arasındaki yakınlaşma soğuma sürecine girmişti. Karamollaoğlu, Erdoğan'ın daveti üzerine bir görüşme gerçekleştirmiş, sıcak mesajlar verilmese de ittifak için kapılar kapatılmamıştı.

Temel Karamollaoğlu bugün yaptığı konuşmada ise doğrudan Erdoğan'ı hedef alarak ittifak köprülerini attı. Karamollaoğlu, Erdoğan için "19-20 yıllık metal yorgunluğu var, iş bitmiş demektir" ifadelerini kullandı. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin 6. Olağan Şanlıurfa İl Kongresinde konuştu.

“SEÇİMLERDE HİLE OLUYOR”
Karamollaoğlu, “'Seçimlerde bazen hile oluyor mu?' diyorlar. Seçimlerde hile oluyor. Çeşitli şekillerde oluyor” diyerek başına gelen bir olayı şöyle anlattı:

1977 seçimlerinde ilk milletvekili seçildim. Seçime giderken Sivas'ta 9 milletvekili çıkıyor. Benim de aklımdan ‘En az 5-6 milletvekili çıkarırız' diye düşünüyorum. Sonra seçim neticeleri geldi, 1 milletvekili çıkarabildik… Hakikaten Sivas bizi tanıyor ve kucaklıyordu. Sonra ihtilal oldu. Hep beraber birçok arkadaşla hapse girdik. O zamanki bir MHP milletvekili, “Temel bey kardeşim kusura bakma ama biz seçimlerde sizin bir milletvekilinizi, bir de senatörünüzü yedik” dedi.

Aynen kullandığı ifade buydu. Sandığa sahip çıkamadığınız zaman, sandık bölgesinde ne olduğunu bilemezsiniz. Her sandık bölgesinde en az bir görevli olacak. Hazırlık için en az 5 kişi lazım. Biz böyle çalışırsak, seçimlerde bir de bakarsınız ki biz bomba gibi patlamışız, herkesi şaşırtmışız…

“METAL YORGUNLUĞU TAŞIDIĞIN ZAMAN İŞ BİTMİŞ DEMEKTİR”
“Ülkemizin yeni bir döneme ihtiyacı var” ifadeleriyle konuşmasına devam eden Karamolloğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Metal yorgunluğu var” sözlerini hatırlatarak şöyle konuştu:

19 yıl iktidarda kalmak sayın cumhurbaşkanımızın ifadesiyle metal yorgunluğu meydana getiriyor.

Bir metal yorgunluğa uğrarsa, o metal artık yapması icap eden görevi yapamaz.
Metal yorgunluğu taşıdığın zaman iş bitmiş demektir. 19,5-20 yıl metal yorgunluğunun zirveye çıktığı bir dönemdir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum