Mansur Yavaş öğrenci belgesini paylaştı: "Binlerce evladımıza yuva olduk ve olmaya devam ediyoruz."

Yüz yüze eğitimin yeniden başlamasıyla öğrenci yurtlarında başlayan barınma ve kontenjan sorunu Başkent Ankara'da da yoğun olarak hissedilmişti. ABB Başkanı Mansur Yavaş belediyenin imkanları çerçevesinde öğrencilere kalacak yer imkanı oluştururken, sürece ilişkin "Umut: Bir Yurt Meselesi" isimli belgesel hazırlandı.

Mansur Yavaş öğrenci belgesini paylaştı: "Binlerce evladımıza yuva olduk ve olmaya devam ediyoruz."
28 Kasım 2021 - 19:40 - Güncelleme: 28 Kasım 2021 - 19:55


Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Başkent’te üniversiteyi okumaya gelen gençlerin barınma problemini nasıl çözdüğünü ve bu süreçte neler yaşandığını konu alan “Umut Bir Yurt Meselesi” adlı belgesel film Youtube kanalında yayınlandı.

Belgeseli sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Son öğrenci barınma hakkına kavuşmadan hiçbirimiz yastığa başımızı huzurla koyamayız. Kaybedilen her gün bu ülkenin geleceğinden çalınan gündür. Bu sene binlerce evladımıza yuva olduk, olmaya da devam ediyoruz”  dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve gelmesinin ardından hayata geçirdiği sosyal dayanışma örnekleri her geçen gün artıyor.

Yurt sorunu yaşayan ve ekonomik zorluklar nedeniyle ev kiralayamayan öğrencileri Şefkat Evleri ile kiralanan otel ve yurtlara yerleştiren Büyükşehir Belediyesi şimdi de bu öğrencilerin barınma sorununun nasıl çözüldüğünü, aileleri ile yaşadıkları o anları anlatan belgesel bir film hazırladı.

YAVAŞ: “BİNLERCE EVLADIMIZA YUVA OLDUK, OLMAYA DA DEVAM EDİYORUZ”
Yürekleri ısıtan bir filme imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere ve ailelerine özel hazırladığı “Umut Bir Yurt Meselesi” adlı belgeseli Youtube kanalında yayınladı.

Başkan Yavaş da Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelen ve barınma endişesi yaşayan gençlerin ve ailelerinin yaşadıkları süreci anlatan belgeseli sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. “Üniversite Ankara’da okunur” sözünü tutan Yavaş paylaşımında, “Son öğrenci barınma hakkına kavuşmadan hiçbirimiz yastığa başımızı huzurla koyamayız. Kaybedilen her gün bu ülkenin geleceğinden çalınan gündür. Bu sene binlerce evladımıza yuva olduk, olmaya da devam ediyoruz” sözlerine yer verdi.

ÖĞRENCİLERİN HEM ANNESİ HEM DE BABASI OLDUK
Üniversiteyi kazanarak Ankara’ya gelen gençlerin parklarda ve sokaklarda kalmasına müsaade etmeyen ve umut ışığı olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ailelerin emanet ettiği gençlere sahip çıkarak barınmadan yemeğe, çamaşırdan ulaşıma kadar birçok hizmeti ücretsiz karşılamaya devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin barınma hizmetinden  bugüne kadar toplamda 5 bin 597 öğrenci yararlanırken, 18 Kasım 2021 tarihi itibarıyla 3 bin 55 öğrenci ücretsiz barınma hizmeti almayı sürdürüyor.

İŞTE O BELGESEL


YORUMLAR

  • 0 Yorum