Merkez Bankası'ndan dolar açıklaması!

Merkez Bankası, dolar ve euro kurlarının rekor kırmasının ardından açıklama yaptı. Açıklamada "İktisadi temellerden tamamen uzak, sağlıksız fiyat oluşumları gözlemlenmektedir" denildi.

Merkez Bankası'ndan dolar açıklaması!
23 Kasım 2021 - 17:47 - Güncelleme: 23 Kasım 2021 - 17:55

Türk Lirası'nın erimesi sürüyor. Dolar 13.40'ı aşarken, Euro ise 15 TL sınırını geçti. Yaşanan gelişmelerin ardından Merkez Bankası açıklama yaptı.

Merkez Bankası'nın açıklaması şöyle:
"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının uygulanmakta olan dalgalı kur rejimi altında kur seviyesine ilişkin bir taahhüdü yoktur. Döviz kurları, serbest piyasa dinamiklerince arz ve talep koşullarınca belirlenmektedir. Merkez Bankası belli koşullar altında kalıcı yön amacı taşımadan sadece aşırı oynaklığa müdahale edebilmektedir. Döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve iktisadi temellerden tamamen uzak, sağlıksız fiyat oluşumları gözlemlenmektedir.

Şirketlerimiz ve vatandaşlarımızın aşırı oynak piyasa koşullarında iktisadi temellerden tamamen uzak değerlerden işlem yaparak olası kayıplara karşı uyarılması lüzumu üzerine bu açıklamaya gerek duyulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mert
  2 hafta önce
  DÜN EKONOMİDE ŞAHLANIYORDUK BUGÜN SAVAŞIYORMUYUZ? Bir kurtuluş savaşı var. Evet doğrudur, bu Hükümetten kurtulmak için kurtuluş savaşı içindeyiz.
 • Mert
  2 hafta önce
  Böyle Bir İktisat Politikası Dünyada Yok. Bu İmam Hatipli Tayyip Erdoğan’a Has Bir Politika. Bunu Dörtbin Yıl Önce Firavun, Bindörtyüz Yıl Önce Ebu Cehil’in Uygulamasıydı. Ne Oldu? Hiç Birinden Eser Kalmadı. Zira Allah Diyorki; ‘’Nitekim, birçok memleket vardı ki, o memleket (halkı) zulmetmekte iken, biz onları helâk ettik. Şimdi o ülkelerde duvarlar, (çökmüş) tavanların üzerine yıkılmıştır. Nice kullanılmaz hale gelmiş kuyular ve (ıssız kalmış) ulu saraylar vardır.’’ (Hac Suresi 45)
 • Mert
  2 hafta önce
  ŞAHSIM DEVLETİ ÇÖKTÜ