Neler oluyor! Bankalar çöktü mü? Banka uygulamalarında erişim problemi

Döviz kurundaki artışın önlenememesiyle birlikte bankalar döviz alım-satım işlemlerini kısa süreli olarak durdurdu. Son olarak doların 13 TL'yi aşmasının ardından birçok bankaya erişim sorunu yaşandığı belirtildi. Konuya ilişkin henüz herhangi bir bankadan açıklama gelmedi.

Neler oluyor! Bankalar çöktü mü? Banka uygulamalarında erişim problemi
23 Kasım 2021 - 16:18 - Güncelleme: 23 Kasım 2021 - 16:43

Türk Lirası her saniye erimeye devam ediyor. Dünyanın pek çok ülkesi faiz artışı ya da desteklerini çekme eğilimine girerken, Türkiye'de faiz indirimine gidilmesi ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası ekonomi ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından dolar/TL sert dalgalanmalarla birlikte 13,45'i gördü. Euro/TL’de ise bir eşik daha aşıldı. Euro/TL kuru öğle saatlerinde 15,16'nın üzerine çıktı.

Döviz kurlarında yaşanan hareketliliğin ardından Garanti, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası ve diğer bankaların müşterileri, elektronik cihazlarından banka uygulamalarına girişte problem yaşıyor. Garanti, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası ve diğer banka müşterileri, Twitter’dan konuyla ilgili yüzlerce paylaşım yaptı.

GARANTİ, YAPI KREDİ VE AKBANK ÇÖKTÜ
Garanti BBVA, Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası'nın mobil uygulamasını kullanan bazı kullanıcılar, uygulamanın yavaşlaması problemiyle karşılaştı. Bazı kullanıcılar da banka uygulamalarında herhangi bir problem yaşamadığını belirtti.

Garanti BBVA’nın uygulamasına giren kullanıcılar, ’’Yoğunluk nedeniyle işleminizi şu anda gerçekleştiremiyoruz. En kısa zamanda sorunu gidermek için çalışıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.’’ uyarısıyla karşılaşıyor.

Yapı Kredi'nin mobil bankacılığında, "Şu an sistemlerimizde geçici bir sorun yaşıyoruz. En kısa sürede çözülmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Anlayışınız için teşekkür ederiz" denildi.

İş Bankası'nın mobil Bankacılığı'nda ise, "Teknik nedenlerden dolayı şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." ifadeleri yerdi.

BANKALARDAN AÇIKLAMA GELMEDİ
Konuya ilişkin bankalardan henüz bir açıklama gelmedi.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mert
  1 hafta önce
  Böyle Bir İktisat Politikası Dünyada Yok. Bu İmam Hatipli Tayyip Erdoğan’a Has Bir Politika. Bunu Dörtbin Yıl Önce Firavun, Bindörtyüz Yıl Önce Ebu Cehil’in Uygulamasıydı. Ne Oldu? Hiç Birinden Eser Kalmadı. Zira Allah Diyorki; ‘’Nitekim, birçok memleket vardı ki, o memleket (halkı) zulmetmekte iken, biz onları helâk ettik. Şimdi o ülkelerde duvarlar, (çökmüş) tavanların üzerine yıkılmıştır. Nice kullanılmaz hale gelmiş kuyular ve (ıssız kalmış) ulu saraylar vardır.’’ (Hac Suresi 45)
 • solmaz
  1 hafta önce
  Henüz çöken yok. İnşALLAH çökmez de. Olsa olsa bankalar çökertilir.