Hulki Cevizoğlu'ndan 'Ekrem İmamoğlu'na soruşturma' yorumu: Kendi kendilerini şikâyet etmiş olabilirler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan 'ellerini arkadan bağlayarak yürüdün' gerekçesiyle açılan soruşturmasına ilişkin Hulki Cevizoğlu'ndan ilginç bir yorum geldi.

Hulki Cevizoğlu'ndan 'Ekrem İmamoğlu'na soruşturma' yorumu: Kendi kendilerini şikâyet etmiş olabilirler
05 Mayıs 2021 - 10:58
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında geçen yıl katıldığı bir törende, Fatih Sultan Mehmet’e ait bir türbenin önünde ellerini arkaya bağladığı için soruşturma başlatılmıştı. Yaşanan gelişme hakkında CNN Türk yayınında Hulki Cevizoğlu'ndan ilginç bir yorum geldi.

Cevizoğlu, "Böylesi bir davayla kişinin mağdur etmesi o kişiye puan kazandırır. Kendi kendilerini şikayet etmiş olabilirler" dedi. Cevizoğlu'nun açıklamalarına sosyal medyada tepki yağdı.

CNN Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu programda konuşulanlara açıklık getirmek isteyen İBB Sözcüsü Murat Ongun, canlı yayına bağlanarak "İçişleri Bakanlığı'ndan bize 28 Nisan'da gelen bir yazı" diyerek ön inceleme ile ilgili belgeyi okudu. "İfadelerde ön inceleme olmadığı gibi, ben uydurmuşum gibi ifadeler algıladım. Nedim Bey tarafından dile getirildi." diyen Ongun "Ben bu yayıncılık işini bilirim, telefonda olduğum için dezavantajlıyım sözüm kesilmezse sevinirim" dedi.

"Soruşturma hemen açılmaz, bu bir ön inceleme dosyası, Nedim Bey belki bilmez. Bu seninle ilgili bir soruşturma başlatabilirim, bana savunmanı gönder demektir" diyen Ongun, savunma metninin de gönderildiğini ifade etti.

"BU SÖYLEMLER KIRICI OLUYOR"
"Ortada bir resmi yazı yokmuş da biz uydurmuşuz gibi davranılıyor" diyen Ongun, "bunun nesi yalan ben anlamadım" dedi. Soruşturma ile ilgili bilgilerden sonra "Belediyecilikle ilgili ne yaptılar?" sözlerini eleştiren Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden bahsederek "Bu söylemler kırıcı oluyor" açıklamasını yaptı.

"HODRİ MEYDAN"
Öte yandan KRT TVde konuşan Murat Ongun, "Hodri meydan! İçişleri açıklasın kim olduğunu biz de görelim. Ben Hulki Bey'in konuştuğunu duymadım ama o da güzel sallamış" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum