İçişleri'nden Ekrem İmamoğlu'na 'ellerini arkadan bağladın' soruşturması!

İçişleri Bakanlığı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Fatih Sultan Mehmet türbesine 'ellerini arkadan bağlayarak yürüdü, saygısızlık yaptı' gerekçesiyle soruşturma başlattı. Bakanlıktan konuyla ilgili açıklama geldi.

İçişleri'nden Ekrem İmamoğlu'na 'ellerini arkadan bağladın' soruşturması!
04 Mayıs 2021 - 11:56

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında türbede ellerini arkasında bağlayarak yürüdüğü gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açıldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Sözcüsü İsmail Çataklı, soruşturmanın “İmamoğlu’nun HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyaret ettiği belediye başkanlarını ve anılan partiyi desteklediği, bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı iddiaları” ile ilgili olduğunu söyledi.

Çataklı’nın açıklaması şöyle:
"İmamoğlu ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir işlemi bu. İstanbul Başsavcılığı bir talepte bulunmuş, Sayın İmamoğlu’nun HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyaret ettiği belediye başkanlarını ve anılan partiyi desteklediği, bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı iddiaları ilgili. Bu iddialara üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir işlem var. Bize gönderildi. Dolayısıyla her Cumhuriyet Başsavcılığından gelen işlemlere nasıl rutin olarak yapmamız gerekenler varsa bu süreçte yürüyor."


    YORUMLAR

    • 0 Yorum