Hürriyet yazarı Selvi: Erdoğan o haberi duyunca yüzünü buruşturdu

Hürriyet'in AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya eski imamı Mehmet Boynukalın ve Furkan Vakfı üyelerine müdahale olayları hakkında verdiği tepkiyi yazdı.

Hürriyet yazarı Selvi: Erdoğan o haberi duyunca yüzünü buruşturdu
05 Mayıs 2021 - 10:24

Hürriyet'in AK Parti'ye yakın yazarı Abdulkadir Selvi, Gaziantep'teki Furkan Vakfı üyelerine müdahale ile eski Ayasofya imamı Mehmet Boynukalın'ın sosyal medya paylaşımları hakkında yaşanan gelişmelerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği tepkiyi yazdı.

Furkan Vakfı üyelerine camide biber gazlı müdahale ile Ayasofya eski imamı Mehmet Boynukalın’ın büyük tepki çeken 'pamuk' tweetinin AK Parti MYK'de gündeme geldiğini yazan Selvi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, camide onlara müdahale şekli yanlıştı. Onların yaptığı da yanlıştı. İkisi de yanlış diyor. Dini meselelerde siyasetin değil, Diyanet’in konuşması gerektiği üzerinde duruluyor. Erdoğan, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Diyanet’le bir toplantı yapılması talimatını veriyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bir çaba içinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kapsamlı bir toplantı yapılarak, bu konular ele alınacak" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN DUYUNCA YÜZÜNÜ BURUŞTURMUŞ
Selvi; yazısında Boynukalın'ın skandal tweetiyle ilgili Erdoğan'ın yorumunu da paylaştı. Selvi, "Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Mehmet Boynukalın’ın 'pamuk' göndermesinden haberi olmadığı anlaşılıyor. Erdoğan duyunca yüzünü buruşturuyor" ifadelerini kullandı.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum