HDP'den Meral Akşener'e çok ağır sözler!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyoruz" sözlerinin ardından HDP Genel Başkanı Mithat Sancar'dan açıklama geldi. Akşener'i sert sözlerle hedef alan Sancar, "HDP’ye iktidar diliyle saldıranlar acizdir" dedi.

HDP'den Meral Akşener'e çok ağır sözler!
03 Kasım 2021 - 17:38
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, TBMM'deki grup toplantısında "HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyoruz" demesinin ardından siyasetin gündemi değişti. Akşener'in sözlerine ise HDP Genel Başkanı Mithat Sancar'dan yanıt geldi. Sancar, Akşener'i sert sözlerle hedef aldı.

Sancar, Akşener'in sözlerine "HDP şuradadır, buraya konumlanmıştır demek üretecek söz bulamamak, kendisine söylenen itirazları, eleştirileri hazmedememek demektir" diyerek cevap verdi.

"ACİZDİR"
Sancar şu ifadeleri kullandı;
"Kim ki iktidara yaranmak amacıyla iktidarın sözlerine yanaşırsa iktidarın kaderini paylaşacaktır. Karanlık kuyuya düşeceklerdir. Çünkü çürüyeceklerdir, unutulacaktır. Halkın hafızası demokrasi, özgürlük, refah istiyor. İktidar ne kadar aciz ise HDP’ye iktidar diliyle saldıranlar da o kadar acizdir. Eğer yalan söyleyecekseniz bile karşıdakine güven vermeyi yaratarak yapın bunu. HDP şuradadır, buraya konumlanmıştır demek üretecek söz bulamamak, kendisine söylenen itirazları, eleştirileri hazmedememek demektir."

NE OLMUŞTU?
Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamasında "Biz aylardır ne diyoruz? 'HDP'yi PKK'yı yanında konumlandırıyoruz' diyoruz" ifadelerini kullanmıştı.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adam
    1 ay önce
    Sayın akşener için geç kalınmış bir açıklama. Bir önce CB lığı seçiöinde bu kadar net olabilseydi şu an birinci partiydi. Tekrar söylüyorum hdp gibi karanlık odaklara ve terör örgütlerinin himayesindeki oluşumlara ve partilere şirin görünerek oy toplamaya çalışan sşyasetçilere bu millet pirim vermez!!!!