Meral Akşener'in HDP hakkındaki açıklamaları gündeme bomba gibi düştü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP ile ilgili bugüne kadarki en sert açıklamasını yaptı. Akşener, "HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Meral Akşener'in HDP hakkındaki açıklamaları gündeme bomba gibi düştü
03 Kasım 2021 - 13:06

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis'te partisinin grup toplantısında gündeme bomba gibi düşen açıklamalar yaptı. Akşener, HDP konusunda ilk kez bu kadar sert bir söylemde bulundu.

Akşener, "HDP'Yi PKK'nın yanında konumlandırıyorum" ifadelerini kullandı. İşte Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar:

"BURASI KÜRDİSTAN" DİYEN ŞAHISLA ARASINDA GEÇEN DİYALOG
Merak Akşener, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Siirt'te esnaf ziyaretinde bir kişinin kendisine "Burası Kürdistan" demesiyle ilgili eleştirilere yanıt veren Akşener, "Bizim ilçe ziyaretlerimizi havuz medyası da yakından takip ediyor. Onların misyonu başka. AK Parti ve küçük ortağı bizim milletimizle temasımızdan çok rahatsız. O nedenle bizim bu ziyaretlerimizi baltalamak için her yolu deniyorlar. Bu sefer değişik bir şey oldu. Siirt'te her zamanki AK Parti atraksiyonun dışında bir HDP çalışanı bir esnafa gelip 'Burası Kürdistan' dedi. Neymiş, nasıl olur da 'Burası Kürdistan' dermiş. Neye şaşırıyorsunuz, bu kişi HDP çalışanı. HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyorum. 'HDP, PKK ile arasına mesafe koymalı' diyoruz" şeklinde konuştu.

YANLIŞLIKLA "SAYIN ÖCALAN" DEDİ
Açıklamasının devamında "Sayın Öcalan" ifadesini kullanan Akşener, "Kaç gündür PKK'nın gündemini konuşan bir iktidar mensupları ve PKK'lıların söylemini gündeme getiren bir iktidar mensubu yöneticileri. İnanamıyorum. Sayın Bahçeli ile sayın Öcalan arasındaki mektup arkadaşlığını biliyorduk ama Sayın Soylu'nun da paydaş olduğunu öğrenmiş olduk. PKK'nın değil, milletimizin gündemini tartışmaya davet ediyorum" diye konuştu.

BEBEK KATİLİNE "SAYIN" DEMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR, ÖZÜR DİLİYORUM
Akşener, arkadaşlarının kendisini uyardığını ve "Sayın Öcalan" ifadesini yanlışlıkla kullandığını belirterek şunları söyledi:
"Az önce konuşurken fark etmemişim, sayın Öcalan demişim. Sizden ve milletimden özür dilerim, aklımın ucundan bile geçmez bebek katiline sayın demek."


YORUMLAR

  • 0 Yorum