Yüksek doğalgaz faturalarına Bakan'dan çözüm: "Daha az yakın"

Üst üste gelen zamlar sonrasında gelen yüksek doğalgaz faturaları vatandaşı canından bezdiriyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez düşük fatura gelmenin formülünü açıkladı: "Daha az yakın."

Yüksek doğalgaz faturalarına Bakan'dan çözüm: "Daha az yakın"
03 Kasım 2021 - 13:00
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez doğal gaz, elektrik ve akaryakıta gelen zamlar için 'tasarruf' tavsiyesinde bulundu. Vatandaşa evlerini daha az ısıtmaları tavsiyesi veren Bakan Dönmez, 1 derecelik sıcaklık değişikliğinin faturayı yüzde 7 düşüreceğini söyledi.

23 YERİNE 22 DERECE İLE EVİ ISITIN
Dönmez, "Daha çok kullananların biraz daha tasarrufa riayet etmesini istiyoruz. Evlerimizde özellikle 1 derecelik sıcaklık değişikliği, yani 23 yerine 22 derecede evinizi ısıtmanın aylık faturanıza etkisi yüzde 7 olur. Yazın da eğer klimayla soğutuyorsanız, 18 derecede soğutacağınıza 19 derecede soğutmuş olsanız yüzde 7 faturanıza katkı var. Bunu 7'den 70'e herkesin yapması gereken, adeta bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyoruz. Hem bu kaynaklarda dışa bağımlıyız hem de gereksiz yere bu enerjiyi üretebilmek için kaynak tüketiyoruz" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum