AKP anketi: Gençlerin yüzde 40'ı 'AKP'ye oy veririm' diyor

AKP'nin Z kuşağına yönelik yaptırdığı anketin sonuçları dikkat çekti. Ankete göre AKP'ye oy veririm diyen gençlerin oranı yüzde 40 oldu.

AKP anketi: Gençlerin yüzde 40'ı 'AKP'ye oy veririm' diyor
03 Kasım 2021 - 17:17
AKP'nin yaptırdığı anketlerden çıkan sonuçlar dikkat çekmeye devam ediyor. AKP'nin gençlere yönelik yaptırdığı anketin sonuçları açıklandı. Anket kapsamında "Hayatta ne için mücadele etmeye değer?" sorusuna gençlerin yüzde 70'inin "Vatan, millet, bayrak ve din için mücadele ederim" yanıtını verdiği belirtildi.

Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre, AK Parti kaynakları Türkiye'nin dört bir yanında Z kuşağına yönelik faaliyetlere ağırlık verildiğini söylerken, "Gençlerin AK Parti'ye karşı ilgisinin az olduğu, partinin gençlere erişemediği" yönündeki iddiaların "algı çalışması" olduğunu savundu.

"ERDOĞAN'IN GENÇLER ÜZERİNDEKİ ETKİSİ YÜKSEK"
Kaynaklar, "AK Parti olarak, yaptığımız anket çalışmalarında devamlı olarak gençliğin beklentilerinin, hedeflerinin, fikirlerinin, taleplerinin neler olduğunu; icraatlarımızda neleri eksik görüp nelere tam puan verdiklerini sürekli ölçüyoruz. AK Parti'nin Z kuşağı ile ilgili bir destek sorunu yok. Yalnızca gençlerin AK Parti'ye alâkasını nasıl daha da artırabileceğimiz üzerine yeni çalışmalar yapıyoruz. Cumhurbaşkanı'nın gençler üzerindeki etkisi hâlâ büyük. Bu nedenle gençlerle buluşma programları sıklaştırılacak" değerlendirmesini yapıyor.

"GENÇLERİN YÜZDE 40'I AKP'YE OY VERİRİM DİYOR"
AKP kaynakları, Z kuşağına yönelik yaptırdıkları yeni ankette, "Hayatta ne için mücadele etmeye değer?" sorusuna gençlerin yüzde 70'inin "Vatan, millet, bayrak ve din için mücadele ederim" yanıtını verdiğini; "Kariyerim, geleceğim için mücadele ederim" diyenlerin oranının ise yüzde 10'da kaldığını söyledi. Kaynaklar, AK Parti'nin anketinde seçimlerde "AK Parti'ye oy veririm" diyen gençlerin oranının ise yüzde 40 olduğunu ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum