Diyanet'ten dolarla Kudüs turu, TL geçmiyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı yılbaşı itibariyle Kudüs turlarına başlıyor. İlki 4 Ocak 2022'de gerçekleştirilecek olan Kudüs turlarının ücreti ise TL yerine Dolar üzerinden alınacak. 3 gece 4 günlük turda kişi başı ücret 895 dolar (12 bin 300 TL) olarak açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2018 yılında Mekke'de "Milli para kullanın" çağrısında bulunmuştu.

Diyanet'ten dolarla Kudüs turu, TL geçmiyor!
09 Aralık 2021 - 13:42 - Güncelleme: 19 Aralık 2021 - 13:34


BERAT TEMİZ / AYKIRI

Diyanet İşleri Başkanlığı, yurtdışı turlarında TL yerine Dolar kullanmaya başladı. Kudüs turlarına yeniden başlandığını açıklayan Diyanet turlara ilişkin fiyat tarifelerini de yayınladı. 

İlki 4 Ocak'ta yapılacak olan turların fiyatları 3 geceliği kişi başı 10 bin liradan başlıyor.

EN UCUZU 775 DOLAR
Fiyatları dolar üzerinden belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı taboloya göre 2022 yılında toplam 75 tur düzenlenecek.

'3 gece 4 gün' olarak gerçekleştirilecek olan Kudüs turlarının fiyatı ise 775 dolar (10 bin 600 TL) ile 1085 dolar (14 bin 600 TL) arasında değişiyor. 

Ayrıca Diyanet, bebek ve çocuklar için ayrı ücret talep ediyor. 0-2 yaş arası çocukları için 195 dolar isteyen Diyanet, 3-11 yaş çocuklar için ise 445 dolar ile 890 dolar ücret isteniyor.


Diyanet'in açıkladığı program çizelgesi şu şekilde:Diyanet, verilecek hizmetleri ise şu şekilde açıkladı:
Kudüs Otel Kirası, Kudüs’te Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam Yemeği, Uçak Bilet Ücreti, Vize Ücreti, Kudüs’te Ziyaret Yerleri, Covid Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası.

ALİ ERBAŞ "MİLLİ PARA KULLANIN" ÇAĞRISI YAPMIŞTI
Kudüs'e dolarla tur düzenleyen Diyanet İşleri'nin Başkanı Ali Erbaş, geçtiğimiz yıllarda Hac organizasyonu için gittiği Mekke'de "Milli para kullanın" çağrısında bulunmuştu.

Erbaş, şu ifadeleri kullanmıştı:
“İstiklal ve istikbalimiz adına büyük bir mücadele verdiğimiz bu günler maddî ve manevî açıdan kenetlenme ve fedakârlık zamanlarıdır. Hepimizin, Milli paramızı kullanmak, lüks ve israftan kaçınmak ve milli ürünleri tercih etmek başta olmak üzere yapılması gereken sorumlulukları yerine getirmesi gerekmektedir."


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Yiğit
  2 hafta önce
  Başka şirketlerin tur fiyatlarına ve hizmetlerine bakarsanız,Diyanetin kar amacı gütmeden ne kadar başarılı bir tur düzenlediğini görürsünüz.
 • Mert
  1 ay önce
  Ey Din pazarlayan Diyanet. Bu insanlar Dolarla mı maaş alıyorlar?